01 вересня 2020 р. 13:24

ОПЗ змушений був тимчасово подовжити угоду з чинним давальцем

Правління Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод», щоб уникнути зупинки виробничого процесу, з 1 вересня ухвалило рішення про продовження договору з переробки давальницької сировини з чинною компанією-давальцем до моменту визначення переможця конкурсу, але не довше кінця цього року.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства. 

Визначення нового постачальника давальницької сировини мало відбутися ще у липні, але це виявилося неможливим у зв'язку з блокуванням відповідного конкурсу, проведеного АТ «ОПЗ» одним з учасників.

«Відповідно до чинних правових норм рішення про продовження контракту з теперішнім давальцем було єдиним, на яке правління мало право, враховуючи наявну судову заборону, та безальтернативним з точки зору забезпечення стабільної роботи заводу. Затверджений Наглядовою радою АТ «ОПЗ» порядок відбору компанії-давальця передбачає, що завод не має права проводити відбір нового давальця поза процедурою конкурсу», - йдеться в повідомленні.

Термін дії угоди з чинним постачальником сировини прив'язаний до відбору нового давальця. Отже, коли за результатами проведення нового конкурсу буде укладено договір з новим постачальником давальницької сировини, це стане безумовною підставою для розірвання протягом місяця договору з чинним давальцем.  Зазначимо, що за умовами пролонгації договору були покращені умови співпраці. Так, з 1 вересня 2020 року ціна за одну тонну аміаку становитиме 41 долар США та за одну тонну карбаміду - 60 доларів.

Між тим видання «Наші гроші» зазначає, що засновниками «Агро Газ Трейдингу» з рівними частками в статутному капіталі є Олександр Горбуненко та Володимир Колот. Горбуненко є співвласником ТОВ «Джимфіт». Співзасновником цього підприємства до 2014 року був нинішній міністр інфраструктури Владислав Криклій. Після його переходу на роботу в структуру МВС Арсена Авакова його частка у фірмі була переоформлена на мати міністра Нінель Криклій.

У січні цього року  Публічне акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» (ОПЗ), за дорученням голови Фонду держмайна, оголосив конкурс з відбору постачальника газу в обсязі 50-60 мільйонів кубометрів на місяць на давальницьких умовах для роботи підприємства в травні-грудні цього року.

Наглядова рада Одеського припортового завода 25-26 лютого провела перший етап відбору постачальника давальницької сировини, а саме, розглянули кваліфікаційні документи від восьми компаній, які виявили бажання працювати з заводом.

За результатами розгляду документації і здійснення на її підставі оцінки досвіду компаній у сфері постачання газу, Правлінням АТ «ОПЗ» було прийнято рішення допустити до другого етапу конкурсу шість компаній: IBE Trade (США); ТОВ«Торговий Дім «Сокар Україна»» (Україна); MADDOX SA (Швейцарія); АТАТ «ДК «Укрнафтобуріння»» (Україна); ТОВ «Юг Газ» (Україна); ТОВ «Агро Газ Трейдінг» (Україна).

У березні наглядова рада ПАТ «Одеський припортовий завод», вивчивши ситуацію, яка склалася навколо конкурсу з відбору постачальника давальницької сировини, прийняла екстрене рішення про скасування його результатів.

Причиною назвали неконкурентні дії учасника конкурсу ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння»», яке надало значно завищену, економічно необгрунтовану та ризикову цінову пропозицію, згідно з якою процес виробництва аміаку і карбаміду є нерентабельним для компанії.

Тоді ж у березні наглядова рада ПАТ «Одеський припортовий завод» ухвалила рішення про оновлення складу правління підприємства.

В травні після перерви з 2016 року, Одеський припортовий завод прийняв перші залізничні цистерни з товарним аміаком виробництва українських хімічних підприємств.

Також Вам може сподобатись:

01 травня 2025 р.

Систему безпеки Південноукраїнської АЕС ремонтуватиме фігурант справи про привласнення коштів

25 квітня 2025 р.

Школі в Подільську обрали підрядника для будівництва укриття за 73 мільйони

30 квітня 2025 р.

Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві

У ліцеї на Одещині будують бункер з ліжками та ігровими зонами за 70 мільйонів

01 травня 2025 р.

Справу Труханова внесли до переліку резонансних процесів, які застрягли у ВАКС

30 квітня 2025 р.

За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів

27 квітня 2025 р.

Фірма британця без аукціону виграла 30-мільйонний тендер на Одещині

24 квітня 2025 р.

На Одещині днопоглибленням на лимані буде займатися фірма без конкуренції

23 квітня 2025 р.

Одеська компанія запустила завод з перероблення гречки у Європі

01 травня 2025 р.

Топпосадовці АРМА нажилися на землях в Одеській області: продавали на безцінь

30 квітня 2025 р.

Стомільйонний контракт на Херсонщині отримала компанія з кримінальними зв’язками

21 квітня 2025 р.

На Миколаївщині використовували фіктивні фірми для відмивання грошей

01 травня 2025 р.

Голова Одеської облради Діденко судився з журналісткою: на чий бік стала апеляція

24 квітня 2025 р.

В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США

23 квітня 2025 р.

Багатомільйонний дорожній підряд на Херсонщині віддали фірмі з політичними зв'язками