13 квітня 2025 р. 16:53
(Фотоколаж: Інтент)
Організатори реконструкції Великодніх подій описаних в Біблії, проведення якої стала вже традиційною до цього свята в Одесі перепросили, за трансляцію на екранах реконструкції документального фільму російською мовою.
Як пояснила Інтенту адміністраторка благодійного фонду "Добрий самаритянин", який організовує реконструкцію Наталія Терехова, це сталося випадково й фільм взагалі мав транслюватися із субтитрами без звука.
"Фільм цей робили кілька років тому. Зараз переклали титри, що встигли з англійської та вирішили, що не будемо вмикати звук. Тільки титри. Розпочали перекладати українською, але не встигли до реконструкції перекласти повністю. Весь сценарій переробили й того року й цього року він українською. Робили наново повний запис кожної репліки. Ми проти російського контенту, але старі якісь кадри вочевидь потрапили", - пояснила вона.
Відеозапис із транслюванням російського контенту зробив 12 квітня журналіст Ігор Філіпов.
Зазначимо, що як й торік реконструкція у 2025 році супроводжується сигналами повітряної тривоги.
Розп'яття Христове — страта Ісуса Христа через розп'яття на хресті, епізод, що завершує Страсті Христові та передує похованню та Воскресінню Христовому. Згідно з Біблією Ісус Христос викупив перворідний гріх Адама та відкрив шлях до Бога. Також є свято Воздвиження Хреста Господнього.
Згідно з повідомленням євангелістів при розп'ятті Ісуса були присутні:
Згідно із Біблією Ісуса повели на Голгофу, традиційне єрусалимське місце страт, де він був розіп'ятий між двома розбійниками за те, що називав себе Христом — сином Господа і царем Юдейським.
Після страти Ісус був похований у гробниці, вирубаній у скелі, знатного члена синедріона Йосипа Ариматейського, свого таємного послідовника, — він отримав у Пілата дозвіл зняти тіло з хреста, обгорнув його плащаницею. Ісус Христос воскрес з мертвих на третій день після смерті о ранній порі в неділю і з погляду християнства своїм воскресінням він показав людству шлях порятунку та врятував його з полону гріха. На цьому заснована ідея святкування християнської новозавітної Пасхи (Великодня) відповідника Пасхи старозавітної.
Кирило Бойко
26 квітня 2025 р.
На кладовищах Одеси у поминальні дні чергуватимуть 10 бригад "швидкої"25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни26 квітня 2025 р.
У Миколаєві акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових24 квітня 2025 р.
Фортеця, яку приховували: як Тягинь нищила російські історичні наративи30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму22 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт про хвилину мовчання23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту20 квітня 2025 р.
Одесити відсвяткували четвертий Великдень під час воєнного стану29 квітня 2025 р.
Арештоване скло в Одесі та Миколаєві виставили на продаж за 12 мільйонів