21 листопада 2024 р. 22:04
(Фото: сайт Одеси)
21 листопада у першому читанні депутати Верховної Ради України ухвалили законопроєкт № 11543 "Про внесення змін до ЗУ "Про повну загальну середню освіту" щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти".
Про це повідомляє урядовий портал.
Зміни, які пропонуються, покликані посилити безпеку дітей у закладах загальної середньої освіти та встановити загальнообов’язкові для всіх правила перебування на території та у приміщенні закладу освіти.
На сьогодні на рівні законодавства відсутні встановлені правила, заборони чи обмеження щодо перебування громадян на території та у приміщеннях закладів освіти, йдеться у повідомлені.
Впровадження правил перебування на території та в приміщеннях закладу. Засновник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний створити безпечне освітнє середовище для всіх учасників процесу. З огляду на це, заклад освіти має сформувати та ухвалити правила перебування осіб на території та приміщеннях із врахуванням специфіки регіону, де розташований заклад освіти та особливості кожної школи або ліцею.
Визначення меж території. Проєктом Закону передбачено огородження закладу загальної середньої освіти. Вимога про те, що заклад освіти повинен бути огороджений існує і сьогодні – відповідно до вимог санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205. Визначення меж території на рівні Закону дозволить встановити правила перебування для сторонніх осіб на території та застосовувати заходи для громадян, які їх порушують. А найголовніше – дозволить зрозуміти, де починається і де закінчується територія закладу освіти.
Облаштування закладу засобами термінового виклику поліції. Станом на 14 листопада 2024 року поліцією охорони здійснюється охорона шляхом встановлення кнопки тривожного виклику поліції в понад 10 тисячах закладів освіти, що становить 92,9% – переважну більшість від загальної кількості закладів. Це дозволяє у стислі терміни реагувати на будь-який виклик, який надходить від адміністрації та педагогічного складу школи.
Обмеження доступу для осіб, що становлять небезпеку. Пропонується заборонити перебування на території та в приміщенні закладу освіти осіб у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Також доступ буде заборонений громадянам, які мають при собі небезпечні предмети та речовини.
Це значно зменшить ризики інцидентів, які можуть ставити під загрозу життя та здоров’я учасників освітнього процесу. Також пропонується посилити вимоги до людей, які здійснюють охорону закладів освіти. До цього не може бути залучена особа, яка має непогашену судимість, або була визнана винною у насильстві або булінгу.
Ігор Льов
25 квітня 2025 р.
Рекордна кількість українців заборонила собі грати в азартні ігри21 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують взяти на баланс сім профтехучилищ, на які вже виділили 100 мільйонів29 квітня 2025 р.
Як скласти європротокол онлайн28 квітня 2025 р.
Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок21 квітня 2025 р.
На Півдні України нарахували 31 школу, які можуть залишитися без державного фінансування27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії24 квітня 2025 р.
На Херсонщині затвердили нові правила мобілізації та світломаскування: що змінилося30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката22 квітня 2025 р.
Масове закриття шкіл загрожує Миколаївщині29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше30 квітня 2025 р.
За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів