19 травня 2025 р. 18:23
(ФОТО: Миколаївводоканал)
На реконструкцію водопостачання на Миколаївщині визначили переможця. Компанія з Донеччини виявилась фігурантом журналістських розслідувань та кримінальної справи щодо відмивання коштів на підрядах.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.
На початку травня Управління житлово-комунального господарства оголосило аукціон на реконструкцію системи водопостачання мікрорайону "Фрегат" по вулиці Корабельній у Первомайську. Очікувана вартість робіт становила 14,5 мільйона гривень. Обраний підрядник має завершити роботи до 31 грудня 2025 року. Роботи класифікуються як "будівництво трубопроводів", і передбачають модернізацію системи водопостачання в одному з житлових районів міста.
Торги пройшли 19 травня, і на них прийшли дві компанії — товариство "Архітектурно-будівельна компанія "Архсіті” й товариство “Країна-парк”, яке й обрали переможцем тендеру. Фірма надала на близько 290 тисяч менш очікуваної суми закупівлі.
<picture>
ЦПР вирішив дослідити, чи є в діяльності товариства так звані “червоні прапорці”: кримінальні провадження, журналістські розслідування та змови на торгах.
За даними аналітичної системи YouСontrol, товариство “Країна-парк” була зареєстрована у 2019 році зі статним капіталом 50 тисяч гривень. Основний КВЕД - організація будівництва будівель.
На трьох державних закупівлях протягом 2022-2024 років компанія заробила понад 20 мільйонів гривень. Тендери стосувались капітального ремонту даху будівлі гуртожитку на Полтавщині та будівництво модульної котельні на Донеччині.
У 2024 році компанія згадувалась в журналістському розслідуванні. За інформацією ЗМІ, засновником і керівником ТОВ “Країна-парк” є Юрій Анатолійович Казмірський, зареєстрований у Донецьку. Раніше Казмірський мав частку в ТОВ "Донецька інноваційна компанія", зареєстрованій в окупованому Донецьку, бенефіціаром і керівником якої зараз є Роман Казмірський.
<picture>
У 2025 році ТОВ “Країна-парк” опинилося в центрі кримінального розслідування. За даними ухвали, група людей організувала схему, щоб незаконно привласнювати гроші державних і комунальних підприємств під час виконання держзакупівель, що завдало значних збитків державі, особливо в умовах війни. За даними Київського апеляційного суду, у 2023–2024 роках компанія отримала від Полтавської ОДА понад 9 млн гривень за виконані роботи. Водночас організатори використовували фіктивні компанії для прийому платежів і заниження податків, щоб легалізувати гроші, отримані злочинним шляхом.
Нещодавно аудитори перевірили тендер на реконструкцію Миколаївської обласної дитячої лікарні вартістю 600 мільйонів гривень і виявили, що одного з учасників безпідставно дискваліфікували, звинувативши у відсутності даних про технічні характеристики.
Анна Бальчінос
18 травня 2025 р.
Аудитори виявили порушення на 600-мільйонному тендері в Миколаєві08 травня 2025 р.
Укриття для Степківської гімназії на Миколаївщині ремонтуватиме фігурант справи про розтрату13 травня 2025 р.
На Південноукраїнській АЕС аудиторів зацікавив 50-мільйонний договір із фірмою депутата14 травня 2025 р.
Управління капітального будівництва Миколаєва витратило 30 мільйонів на реконструкцію та пожежну безпеку17 травня 2025 р.
Єдиним учасником 9-мільйонного тендера в Одесі стала фірма, яку пов'язують із бізнесменом у розшуку14 травня 2025 р.
Одеську фірму, що заробила мільйони на лікарнях, підозрюють у махінаціях із киянами14 травня 2025 р.
Миколаївська фірма отримала півмільярда на підряді Енергоатому11 травня 2025 р.
Ремонт укриття для Новофедорівського ліцею на Миколаївщині затягнувся на другий рік