23 січня 2023 р. 19:19

Підозрюваного у справі про 10 мільйонів доларів премії посадовця залишили на волі

(Фото: ВАКС)

Вищий антикорупційний суд України відхилив клопотання прокурора про тримання під вартою ексголови "Нафтогазу" Андрія Коболєва, якого підозрюють в незаконному отриманні премії на суму у понад 260 мільйонів гривень.

Прокурор просив для підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 мільйонів гривень, однак колишні члени наглядовою ради Національної акціонерної компанії заступилися за екс-посадовця.

Вони заявили, що премії були схвалили одноголосно всім складом ради. І погодилися з ними і незалежні представники й ті, яких призначив уряд.

Окрім того, народний депутат  Ярослав Железняк заявив, що готовий взяти Андрія Коболєва на особисту поруку, а сам ексголова "Нафтогаза" раніше на своїй сторінці у Facebook заявив, що не збирається ховатися від слдства. 

Втім прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не погодився із рішенням суду.  У САП наголосили, що вважають таке рішення суду необґрунтованим та незаконним.

Не застосування запобіжного заходу, на думку прокурорів, може негативно вплинути на подальше розслідування. Крім того, існують ризики того, що підозрюваний може покинути країну або перешкоджати слідству. 

19 січня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" про підозру у заволодінні у 2018 році понад 229 мільйонами гривень. 

Правоохоронці вважають, що очільник компанії в травні 2018 року всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників компанії, на підставі якого йому виплатили майже 261 мільйон гривень (еквівалент 10 мільйонів доларів США) за екстраординарні досягнення. Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 роках.

Ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат - 37,5 мільйонів гривень. До того ж за ті самі досягнення екскерівникові компанії виплатили премію й у 2017 році у 12,5 мільйонів гривень.

Це не вперше коли керівники державних підприємств чи компаній нараховують собі зайвого. Так наприкінці минулого року Спеціалізована антикорупційна прокуратура прийняла рішення про завершення досудового розслідування, яке здійснювали детективи Національного антикорупційного бюро України щодо заволодіння понад 1,3 мільйоном гривень колишніми виконувачем обов'язків директора, головним бухгалтером та заступником директора Державного підприємства "Морський торговельний порт "Южний".

Кирило Бойко

Також Вам може сподобатись:

13 травня 2025 р.

Касаційний суд залишив під арештом Mercedes матері посадовця міграційної служби з Одещини

09 травня 2025 р.

Афера з соняшником на Миколаївщині допомогла шахраєві віддати борги

12 травня 2025 р.

Екскерівника енергокомпанії з Миколаєва засудили за відмивання коштів

13 травня 2025 р.

Вищий антикорупційний суд визначився з датою розгляду справи Бриндака

14 травня 2025 р.

Ексдиректорку Укрпошти в Одесі засудили на 5 років

13 травня 2025 р.

Справу про підозру голови Фонтанської сільради у привласненні коштів скерували до суду

09 травня 2025 р.

Директор фірми вкрав гроші на ремонті школи на Одещині

14 травня 2025 р.

Миколаївська фірма отримала півмільярда на підряді Енергоатому

07 травня 2025 р.

Улюблених підрядників одеської мерії оштрафували на мільйон

12 травня 2025 р.

Ексначальника відділу виконавчої служби на Миколаївщині судитимуть за фінансові махінації

10 травня 2025 р.

У 46 відсотках перевірених декларацій посадовців з Одещини виявили порушення

08 травня 2025 р.

На Одещині торгували посадами для неохочих мобілізуватися

На Одещині припинили роботу нелегальних АЗС

09 травня 2025 р.

На Миколаївщині арештували майно комунального підприємства через розтрату

15 травня 2025 р.

Підрядник втратив сотні мільйонів на відбудові прифронтового села на Херсонщині