15 березня 2025 р. 15:54
(Фото: Миколаївська обласна рада)
На засіданні комісії Миколаївської обласної ради з питань освіти обговорили результати перевірки навчальних закладів, яку у лютому провела моніторингова група Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Інспекція виявила численні порушення, зокрема проблеми з доступом до освіти, санітарним станом приміщень, простроченими ліками та відсутністю належних умов для дітей. Ця інформація отримала широкий розголос у медіа та соцмережах.
Начальниця департаменту освіти Миколаївської ОВА Алла Веліховська висловила невдоволення як самою перевіркою, так і тим, що інформація про її результати з’явилася у ЗМІ. Чиновниця заявила, що керівництво області не було попереджене про візит моніторингової групи та поставила під сумнів компетентність перевіряльників.
"Жодного повідомлення про перевірку від Уповноваженого не надходило. Я навіть не знаю, хто ці люди, яка у них освіта та які вони мають права", — обурилася Веліховська.
Також вона розкритикувала журналістів, які передрукували матеріали правозахисниці Інни Мірошниченко, котра першою розповіла про порушення в інтернатах у своєму блозі.
"Медіа розтиражували світлини із соціальних мереж із "хайповими заголовками". У дописах були наведені свідчення дітей, яких опитували без дозволу", — заявила чиновниця.
Голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик підтримав позицію Веліховської, наголосивши, що ця ситуація завдала регіону репутаційних збитків. Він вважає, що головна проблема — не порушення в інтернатах, а надмірний інформаційний резонанс, який, на його думку, може негативно вплинути на міжнародне сприйняття ситуації в Україні.
"У нас створене таке інформаційне амплуа, що все погано, і дітям в Україні буде ще гірше. Це може мати непередбачувані наслідки", — зазначив Табунщик.
Також одне із питань стосувалося Антонівського мистецького ліцею, де перебувають діти з Широколанівської спецшколи. У звіті моніторингової групи зазначалося, що їх не водять в укриття через заборону керівництва. Представниця ліцею це заперечила, наголосивши, що приміщення укриття відремонтували, але відповідний наказ про евакуацію дітей мав видати керівник Широколанівської школи – цього не було зроблено.
Директорка Вознесенської спеціальної школи Наталія Хоронжук поскаржилася, що представники моніторингової групи спілкувалися з дітьми без присутності педагогів, що могло налякати вихованців, особливо дітей з аутизмом, синдромом Дауна та іншими захворюваннями.
Нещодавно учасниця моніторингової групи Офісу омбудсмена, правозахисниця Інна Мірошниченко поділилася знімками громадської перевірки Лисогірської спеціальної школи на Миколаївщині. На них явно видні ознаки жахливих умов, в яких перебувають діти.
Андрій Колісніченко
27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині22 квітня 2025 р.
Масове закриття шкіл загрожує Миколаївщині29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання21 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують взяти на баланс сім профтехучилищ, на які вже виділили 100 мільйонів27 квітня 2025 р.
Правоохоронці викрили схему з мертвими душами у лікарнях Миколаївщини30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві26 квітня 2025 р.
У Миколаєві готуються покарати власника закладу, де голосно вмикали російську музику24 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати провалили земельні рішення29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію26 квітня 2025 р.
Ексдиректорка школи на Херсонщині проведе 12 років за ґратами23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині