28 квітня 2025 р. 19:43
(Фото: Державна екоінспекція)
Інспектори з екології підрахували збитки для довкілля через російську атаку дронами в Пересипському районі Одеси в ніч із 13 на 14 квітня 2025 року.
Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.
Тоді внаслідок ворожого обстрілу сталося загоряння складських приміщень приватного підприємства. Загальна площа пожежі склала близько 1000 квадратних метрів.
За даними екологічних служб, внаслідок займання в атмосферу потрапило майже 80 тонн діоксиду вуглецю. Попередньо обрахована сума екологічних збитків перевищує 241 тисячу гривень.
Інформацію про наслідки атаки передали до Оперативного штабу при Держекоінспекції. Їх внесуть в єдиний реєстр збитків, які завдали довкіллю через російську агресію.
Діоксид вуглецю (CO₂) — це безбарвний газ без запаху, який утворюється під час згоряння органічних матеріалів, а також у процесі дихання живих організмів. Він є одним із головних парникових газів, що спричиняють глобальне потепління. Підвищення його концентрації в атмосфері посилює парниковий ефект, провокує зміни клімату, екстремальні погодні явища та підвищення рівня світового океану. Викиди великих обсягів CO₂ шкодять екології, погіршуючи якість повітря, а також впливають на кислотність океанів, що негативно відбивається на морських екосистемах.
Для людини діоксид вуглецю у звичайних концентраціях не шкідливий, проте у великих об'ємах може викликати погіршення самопочуття: задишку, головний біль, зниження працездатності, запаморочення. Дуже високі концентрації цього газу у повітрі становлять пряму загрозу життю, адже CO₂ витісняє кисень, спричиняючи кисневе голодування. Основними джерелами надлишкового потрапляння діоксиду вуглецю у довкілля є промислові викиди, пожежі, транспорт, збройні конфлікти та стихійні лиха.
Інтент писав, що 13 квітня від 21:50 до 22:50 під ударами рф опинилися об'єкти цивільної інфраструктури. Восьмеро мирних жителів зазнали мінно-вибухових травм. Спочатку було відомо про сім потерпілих, але згодом з'явилась інформація про ще одного травмованого. Четверо з них госпіталізовані до лікарень. Також зазнали пошкоджень житлові будинки, приміщення приватних підприємств, медзаклади, магазини, СТО, щонайменше 37 легкових і вантажних автомобілів.
Пізніше в ніч на 14 квітня рф завдала повторного удару по цивільній інфраструктурі міста. Внаслідок влучань зайнялися пожежі за декількома адресами, які вогнеборці ліквідували.
Раніше спеціалісти дослідили наслідки ракетного удару по Одесі, який завдали росіяни 10 березня 2025 року й оцінили загальну шкоду у понад мільярд гривень.
Ірина Глухова
29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу26 квітня 2025 р.
Адміністрація морських портів почала шукати підрядника для ремонту причалу, пошкодженого росіянами23 квітня 2025 р.
У прокуратурі показали наслідки масованої атаки на Одесу22 квітня 2025 р.
Одесити вночі постраждали від атаки російських безпілотників30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село19 квітня 2025 р.
Ракети росіян вночі атакували фермерів Одещини30 квітня 2025 р.
Армія країни-агресора зруйнувала 19 будинків на Херсонщині20 квітня 2025 р.
Одесити відсвяткували четвертий Великдень під час воєнного стану29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР29 квітня 2025 р.
У Криму росіяни покарали активіста за правду про мазут на узбережжі20 квітня 2025 р.
На Херсонщині через удари ворога руйнувань зазнали 4 багатоповерхівки й 19 будинків