24 липня 2024 р. 15:15
(ФОТО: Ілюстративне, Південоукраїнська АЕС)
Після планово-попереджувального ремонту до енергомережі України під'єднали один з атомних енергоблоків. Підключення відбулось на 13 діб раніше встановленого терміну.
Про це повідомила пресслужба НАЕК "Енергоатом".
Роботи проводилися з завантаженням свіжого та вивантаженням відпрацьованого палива. Наразі триває набір потужності.
Після виходу на повну потужність енергосистема зміцниться додатковими мегаватами електроенергії, що позитивно вплине на ситуацію зі світлом у країні.
Енергоатом виконує необхідні роботи на енергоблоках, намагаючись якомога швидше провести ремонти. Звісно ж, без втрати у якості. Компанія та наші співробітники розуміють важливість ядерної енергетики для всієї країни та енергобалансу, – зазначив очільник підприємства Петро Котін.
Як зауважили в Міненерго, ситуація в енергетиці залишається складною.
У системі є значний дефіцит генерувальних потужностей через масовані ворожі атаки з весни цього року, тривають обстріли, особливо на прифронтових та прикордонних територіях.
Часто під обстріли потрапляють підстанції, лінії системи передачі електроенергії. Упродовж минулої доби енергосистема України приймала надлишки електроенергії з польської енергосистеми.
Загалом через бойові дії та технічні порушення залишаються знеструмленими 512 населених пунктів.
17 липня також для підсилення енергомережі країни співпрацівники компанії достроково під'єднали до енергомережі черговий енергоблок-тисячник. Як зазначили атомники, це завдання надійшло від Міністерства енергетики України.
18 липня директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив, що жорсткі відключення світла на лівобережній частині України пов’язані з відключенням реактора на Південноукраїнській АЕС.
За його словами, пожежа призвела до відключення від мережі одного з реакторів, що призвело до відключення декілька високовольтних ліній вже в мережі Укренерго.
Пізніше Міненерго оголосило, що інформація, яку поширюють в ЗМІ різного роду експерти щодо аварій на Південноукраїнській АЕС є ворожою ІПСО. Наразі функціонування енергетичної системи швидко стабілізується.
Як зауважив заступник міністра енергетики, непередбачувані аварійні ситуації наразі трапляються "бо обладнання нині працює на максимальних технічних можливостях".
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів01 травня 2025 р.
Систему безпеки Південноукраїнської АЕС ремонтуватиме фігурант справи про привласнення коштів28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу26 квітня 2025 р.
Адміністрація морських портів почала шукати підрядника для ремонту причалу, пошкодженого росіянами29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона