02 березня 2023 р. 17:40

Полтавського міського голову засудили на рік умовно за розтрату бюджетних коштів

(Фото: Полтавщина)

Вищий антикорупційний суд України затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та Полтавським міським головою Олександром Мамаєм.

Як повідомляють у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, відповідно до цієї угоди суд визнав міського голову винуватим в організації розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що у підсумку завдало місцевому бюджету понад 570 тисяч гривень збитків.

 Так, міський голова, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу двох осіб, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення. 

Для виплати вказаним особам зарплати, службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що у підсумку призвело до задання місцевому бюджету понад півмільйона гривень збитків. 

Зважаючи, що мер міста відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на один рік.

Утім, суд звільнив особу від покарання з іспитовим строком один рік. 

Крім того, за умовами угоди міський голова зобов'язується перерахувати у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації - "Армія дронів" 2 мільйони гривень. 

Разом з тим, інші обвинувачені у справі, а саме два виконавці та два пособники у розтраті коштів, також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Відповідно до угоди їм призначено покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з іспитовим строком один рік та з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на  один рік.  

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС. 

Зазначимо, що наприкінці грудня минулого року прокурори Полтавської обласної прокуратури також повідомили Полтавському міському голові Олександру Мамаю про підозру у вчиненні кримінального правопорушення проти основ національної безпеки.

Це не перший випадок притягання до відповідальності мера обласного центру. Так на початку грудня Яворівський районний суд Львівської області визнав винуватим міського голову Чернігова Владислава Атрошенка у неповідомленні про наявність реального конфлікту інтересів та позбавив високопосадовця права обіймати посаду міського голови впродовж 12 місяців. 

Працівники ДБР виявили, що міський голова Чернігова надав вказівку своєму водієві вивезти за кордон свою дружину на службовому автомобілі, що становило його приватний інтерес.

Матеріали про це слідчі передали до Національного агентства з питань запобігання корупції, яке склало протокол про конфлікт інтересів та корупцію стосовно Чернігівського міського голови та притягнуло його до відповідальності.

Співробітники Державного бюро розслідувань також зазначили, що дружина міського голови впродовж трьох місяців використовувала транспорт не за цільовим призначенням у той час, коли бюджет Чернігова сплачував лізингові платежі за цю ж автівку.

У ДБР та НАПК вирішили, що таким чином міський голова Чернігова Атрошенко порушив вимоги статті 28 Закону України "Про запобігання корупції" та безпідставно передав службовий автомобіль у користування близької особи та надавав вказівку своєму підлеглому щодо вчинення приватних особистих інтересів, а судді з ними погодилися.

Кирило Бойко

Також Вам може сподобатись:

28 квітня 2025 р.

В Одесі посадовця не змогли притягнути до відповідальності за хабар

01 травня 2025 р.

Окупантського керівника Нової Каховки засудили до 9 років тюрми

29 квітня 2025 р.

Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх

Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ

30 квітня 2025 р.

Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ

28 квітня 2025 р.

В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку

29 квітня 2025 р.

На Одещині затримали посадовця ТЦК за підозрою у платній фальсифікації даних

27 квітня 2025 р.

Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей

30 квітня 2025 р.

Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката

У відставку відправили голову суду на Одещині

01 травня 2025 р.

Голова Одеської облради Діденко судився з журналісткою: на чий бік стала апеляція

Депутату з Херсонщини оголосили підозру за співпрацю з окупантами

30 квітня 2025 р.

На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників

24 квітня 2025 р.

Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно

25 квітня 2025 р.

Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні