03 лютого 2025 р. 11:19
(Фото: ЦПР)
Два проєкти в Одеській області на суму понад 117 мільйонів гривень виявили журналісти Центру публічних розслідувань на платформі DREAM й визначили їх, як найдорожчі у регіоні.
Так, за інформацією ЦПР, Великодолинська селищна рада 23 січня 2025 року подала до екосистеми DREAM проєкт щодо реконструкції ідіючих будівель дитячого садочку "Теремок" з улаштуванням споруди подвійного призначення з властивостями протирадіаційного укриття.
Вартість проєкту - 32,7 мільярда гривень. Загальний обсяг підтверджених джерел фінансування – 0 гривень. Мета проєкту – забезпечення безпеки та безперебійного доступу осіб до соціальних послуг. Які роботи планують реалізувати, замовник поки не вказав.
Оскільки вартість цього проєкту в рази перевищує вартість інших подібних проєктів, ЦПР звернувся до замовника за поясненнями. У відділі освіти, культури, спорту та молодіжної політики Великодолинської селищної ради таки підтвердили, що зробили помилку – загальний обсяг робіт вартує 32,7 мільйона, а не мільярда гривень. Пообіцяли найскоріше це виправити.
До речі таку ж помилку зробила й Біляївська міська рада, коли подавала заявку на будівництво укриття для Біляївського ліцею №1. Вони замість 1,3 мільйона гривень вказали 1,3 мільярда гривень. Також пообіцяли виправити невірно зазначену суму.
Ще одним проєктом стало будівництво укриття у Вигодянському ліцеї. Проєкт 21 січня подала Вигодянська сільська рада. Вартість проєкту - 84,7 мільйона гривень. Гроші мають надійти від державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (облаштування укриттів), зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеях, ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою. Мета проєкту – забезпечення безперебійного доступу осіб до освітніх послуг. Загальна місткість сховища - 711 людей. Укриття має бути облаштоване двома входами виходами, мати відповідну вентиляцію й освітлення та аварійне електропостачання.
В листопаді 2022 року уряд України впровадив у використання єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови інфраструктури DREAM. Згідно з Постановою КМУ, саме в DREAM можна побачити, які об’єкти планують відновити або відбудувати й скільки це може вартувати. Також в екосистемі зазначено, хто долучився до фінансування проєктів. Адже гроші можуть виділяти на відбудову не лише з державного або місцевого бюджету, до цього можуть додатись й міжнародні донори.
Партнерами з відновлення є Естонська Республіка, Королівство Данія, Литовська Республіка, Федеративна Республіка Німеччина та Швейцарська Конфедерація, а донорами – Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Німецька кредитна установа для відбудови та Європейський банк реконструкції та розвитку.
Кирило Бойко
28 квітня 2025 р.
Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини21 квітня 2025 р.
На Херсонщині стартував проєкт з відновлення водогону після обстрілів24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі13 квітня 2025 р.
Німеччина надала 2 мільйони на відновлення зруйнованого через війну водопроводу на Херсонщині