03 лютого 2025 р. 11:19

Сільські проєкти на Одещині стали найдорожчими в регіоні

(Фото: ЦПР)

Два проєкти в Одеській області на суму понад 117 мільйонів гривень виявили журналісти Центру публічних розслідувань на платформі DREAM й визначили їх, як найдорожчі у регіоні.

Так, за інформацією ЦПР, Великодолинська селищна рада 23 січня 2025 року подала до екосистеми DREAM проєкт щодо реконструкції ідіючих будівель дитячого садочку "Теремок" з улаштуванням споруди подвійного призначення з властивостями протирадіаційного укриття. 

Вартість проєкту - 32,7 мільярда гривень. Загальний обсяг підтверджених джерел фінансування – 0 гривень. Мета проєкту – забезпечення безпеки та безперебійного доступу осіб до соціальних послуг. Які роботи планують реалізувати, замовник поки не вказав.

Оскільки вартість цього проєкту в рази перевищує вартість інших подібних проєктів, ЦПР звернувся до замовника за поясненнями. У відділі освіти, культури, спорту та молодіжної політики Великодолинської селищної ради таки підтвердили, що зробили помилку – загальний обсяг робіт вартує 32,7 мільйона, а не мільярда гривень. Пообіцяли найскоріше це виправити.

До речі таку ж помилку зробила й Біляївська міська рада, коли подавала заявку на будівництво укриття для Біляївського ліцею №1. Вони замість 1,3 мільйона гривень вказали 1,3 мільярда гривень. Також пообіцяли виправити невірно зазначену суму.

Ще одним проєктом стало будівництво укриття у Вигодянському ліцеї. Проєкт 21 січня подала Вигодянська сільська рада. Вартість проєкту - 84,7 мільйона гривень. Гроші мають надійти від державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (облаштування укриттів), зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеях, ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою. Мета проєкту – забезпечення безперебійного доступу осіб до освітніх послуг. Загальна місткість сховища - 711 людей. Укриття має бути облаштоване двома входами виходами, мати відповідну вентиляцію й освітлення та аварійне електропостачання. 

В листопаді 2022 року уряд України впровадив у використання єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему управління процесом відбудови інфраструктури DREAM. Згідно з Постановою КМУ, саме в DREAM можна побачити, які об’єкти планують відновити або відбудувати й скільки це може вартувати. Також в екосистемі зазначено, хто долучився до фінансування проєктів. Адже гроші можуть виділяти на відбудову не лише з державного або місцевого бюджету, до цього можуть додатись й міжнародні донори.

Партнерами з відновлення є Естонська Республіка, Королівство Данія, Литовська Республіка, Федеративна Республіка Німеччина та Швейцарська Конфедерація, а донорами – Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Німецька кредитна установа для відбудови та Європейський банк реконструкції та розвитку. 

Кирило Бойко

Також Вам може сподобатись:

27 квітня 2025 р.

На будівництво укриття для дитсадка на Миколаївщині мають залучити 10 мільйонів

30 квітня 2025 р.

Міністерство енергетики ініціювало будівництво підземної електростанції у Херсоні

28 квітня 2025 р.

Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів

20 квітня 2025 р.

Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини

21 квітня 2025 р.

На Херсонщині стартував проєкт з відновлення водогону після обстрілів

24 квітня 2025 р.

З державного бюджету виділили 35 мільйонів на відновлення школи на Херсонщині

30 квітня 2025 р.

Стомільйонний контракт на Херсонщині отримала компанія з кримінальними зв’язками

21 квітня 2025 р.

На реконструкцію відділення лікарні на Миколаївщині планують залучити 33 мільйони

24 квітня 2025 р.

Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі

30 квітня 2025 р.

У ліцеї на Одещині будують бункер з ліжками та ігровими зонами за 70 мільйонів

За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів

Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві

22 квітня 2025 р.

У Миколаєві погодили проєкт реконструкції водогону за понад 120 мільйонів

17 квітня 2025 р.

На реконструкцію теплопостачання на Миколаївщині запланували 27 мільйонів

13 квітня 2025 р.

Німеччина надала 2 мільйони на відновлення зруйнованого через війну водопроводу на Херсонщині