27 квітня 2025 р. 13:03
(ФОТО: Flickr)
У Миколаївській області слідчі розслідують масштабну схему можливих махінацій у сфері медицини. Йдеться про те, що працівники місцевих комунальних медичних закладів протягом кількох років могли неодноразово підробляти медичну документацію.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на ухвалу Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області.
За версією слідства, вони вносили неправдиві дані до електронної системи охорони здоров’я, аби створити видимість, що певні громадяни уклали декларації з лікарями або отримували від них медичні послуги.
Насправді ж, за словами поліції, частина цих пацієнтів давно перебуває за кордоном, ніколи не зверталася до лікаря, а дехто навіть помер. Такі записи дозволяли медзакладам отримувати з бюджету додаткові кошти за "обслуговування" фіктивних клієнтів.
Інформація про можливі зловживання надійшла до поліції у грудні 2024 року під час оперативної роботи. Щоб з’ясувати, хто саме причетний до схеми, слідчі звернулися до суду з проханням надати доступ до повних даних пацієнтів — імен, дат народження, податкових номерів, адрес, телефонів — а також записів про лікарські прийоми та дати укладення декларацій із сімейними лікарями у 2022–2024 роках.
Суд дозволив слідчим отримати доступ до повних анкетних даних пацієнтів (ПІБ, дата народження, ІПН, адреса, номер телефону), які укладали декларації або отримували медичну допомогу у вказаних комунальних закладах у період з 1 січня 2022 року по 14 грудня 2024 року. Також дозволено отримати інформацію про лікарські прийоми, дати укладення декларацій та інші технічні дані з медичних інформаційних систем, які перебувають у володінні приватної ІТ-компанії, що обслуговує ці системи.
Доступ надано строком на два місяці. У разі відмови надати документи, слідство зможе клопотати про проведення обшуку.
Наразі розслідування триває. Поліція намагається встановити конкретних осіб, які могли підробляти записи в системі, а також свідків, які можуть це підтвердити.
Також на Миколаївщині розслідують корупційну схему у відділі освіти. Колишня керівниця цього підрозділу, діючи з корисливих мотивів, без належних документів нараховувала завищені премії працівникам шкіл. Частину цих коштів працівники були змушені повертати їй.
Тим часом на початку квітня директора Національного природного парку "Білобережжя Святослава" звільнили з Миколаївського СІЗО після внесення застави. Його підозрюють у привласненні чужого майна. Він змушував працівників парку віддавати щомісяця 200% від нарахованих премій. Тих, хто відмовлявся, залякували скороченням або переведенням на позаштатну роботу.
Анна Бальчінос
27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині21 квітня 2025 р.
На Миколаївщині використовували фіктивні фірми для відмивання грошей26 квітня 2025 р.
У Миколаєві готуються покарати власника закладу, де голосно вмикали російську музику30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників