14 грудня 2024 р. 19:32
(Фотоколаж: Інтент)
За тиждень на Одещині сталося багато важливих та різноманітних подій. Пройшли сесії обласної та районної рад, припортовий завод виставили на продаж, а ворог продовжував тероризувати регіон.
Новий бренд Одещини та депутатські перестановки
Приватизація Одеського припортового заводу
Обстріл енергетичної інфраструктури Одещини
Котельні від генераторів в Подільську
Сміттєвий полігон на межі кризи
<span class="ratio ratio-16x9">
Цього тижня в Одеській області засідали депутати двох рад - районної та обласної. Найбільш обговорювали не бюджет області, який перевищив за планами наступного року 4 мільярди гривень, а нову бренд-айдентику Одещини. Йдеться про логотип, фірмовий шрифт та корпоративні кольори.
Фотоколаж: Інтент
Районна рада не відзначилася великими дискусіями чи скандалами. Хіба що депутати Одеської районної ради проголосували за зміни у її складі - замість депутатки Валентини Шульц та її однопартійця з "Європейської солідарності" Миколи Орлова увійшли Олег Кошолапенко й Тарас Прокопечко. Також відбулися заміни у фракції "Довіряй ділам" в районній раді. Депутата Дмитра Кота замінив Олег Дудник.
Обласна ж рада також зазнала змін. 12 грудня Одеська обласна рада достроково призупинила повноваження депутата від забороненої партії "Опозиційна платформа – за життя" Віктора Андрєєнкова.
Фонд державного майна України, планує виставити на продаж всі акції та борги "Одеського припортового заводу". Йдеться про 99,57% акцій, які належать державі.
Їхня загальна вартість за номіналом — 795 мільйонів гривень. Основна діяльність заводу — виробництво добрив та азотних сполук.
Раніше Інтент повідомляв, що правоохоронці Австрії та Франції виявили та арештували активи підозрюваними в участі у злочинній організації, очолюваної колишнім головою Фонду державного майна України Дмитром Сенниченком у справі щодо розкрадання коштів Одеського припортового заводу.
А ще Фонд державного майна уклав попередній договір купівлі-продажу єдиного майнового комплексу ДП "Білгород-Дністровський морський торгівельний порт" із ТОВ "ТОП-Оффер", яке належить колишньому депутату Верховної Ради Володимиру Продивусу.
Зранку 13 грудня, в Одесі пролунала серія потужних вибухів. Росіяни атакували місто ракетами. В області впровадили режим екстрених вимкнень електроенергії, який скасували лише вранці 14 грудня.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, росія здійснила чергову масовану атаку по території України, використавши 93 ракети різних типів, включно з крилатими, балістичними і, за попередніми даними, щонайменше однією ракетою північнокорейського виробництва. Збройні сили України збили 81 із них, причому 11 крилатих ракет було знищено завдяки застосуванню винищувачів F-16.
Удар супроводжувався масштабною атакою безпілотників — майже 200 дронів. Ця атака стала однією з найбільших за час війни, спрямованою на ураження критичної енергетичної інфраструктури.
Учасники традиційної суботньої акції "Гроші на ЗСУ" влаштували 7 грудня акцію навпроти головної міської ялинки на вулиці Дерибасівській в Одесі.
Як зазначила учасниця мітингу Світлана Корольова, акція не проти свята, а для того, щоб привернути увагу, щоб не забували про військових, що війна триває. Таких акцій з минулого року в Одесі відбулося вже понад 50. Головну ялинку Одеси офіційно відкрили у день Святого Миколая 6 грудня. Висота головної ялинки - 20 метрів, ширина - 9. Верхівку ялинки традиційно увінчає різдвяна зірка. Минулого року головну ялинку Одеси встановлювали також на вулиці Дерибасівській.
Жителі міста Подільська в Одеській області звернулися до редакції Інтента зі скаргами на те, що в їхніх домівках зненацька зникло теплопостачання.
Як пояснив Інтенту заступник подільського міського голови Анатолій Корчовий, проблема дійсно ненадовго виникла, але вирішена з допомогою генераторів. Інтент звернувся по коментар до ДТЕК Одеські електромережі, там повідомили, що у північній частині області тривають аварійні ремонтні роботи. Причина - остання масована атака ворога на енергоінфраструктуру Одещини 17 листопада. Закінчення робіт заплановано 10 грудня до кінця доби.
Експерти екологи наразі вважають, що сміттєвий полігон "Дальницькі кар'єри" вичерпав свій ресурс й знаходиться на межі кризи.
Про це повідомила під час прямого етеру Інтент.Інсайт головна редакторка сайту Центр публічних розслідувань Ната Чернецька. Натомість наразі альтернативи "Дальницьким кар'єрам" навколо Одеси немає, а ініціативи щодо будівництва та запуску сміттєпереробного заводу поки залишається на рівні ініціатив та меморандумів.
Тим часом "Дальницькі кар'єри" експлуатуються з 1968 року і вже давно не відповідають сучасним екологічним стандартам. Полігон не має протифільтраційного шару, який би захищав ґрунт і воду від токсичних речовин, а також відсутній захист від зливових опадів.
Кирило Бойко
29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу24 квітня 2025 р.
В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні23 квітня 2025 р.
У прокуратурі показали наслідки масованої атаки на Одесу25 квітня 2025 р.
Труханов призначив собі нового радника з питань безбар'єрності30 квітня 2025 р.
Курортний сезон-2025 у Затоці: офіційне повідомлення влади22 квітня 2025 р.
Одесити вночі постраждали від атаки російських безпілотників