19 липня 2022 р. 19:34

Прокуратура намагається екстрадувати до України бізнесмена Руслана Тарпана

Слідчі та прокурори Одеської області продовжують вживати заходів щодо екстрадиції Руслана Тарпана в Україну.

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі на запит журналістів УНН.

"Стосовно видачі підозрюваного Т. в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності, з урахуванням положень статті 222 Кримінального процесуального кодексу Україну інформую, що наразі слідчим управлінням ГУНП в Одеській області та обласною прокуратурою вживаються передбачені розділом IX Кримінального процесуального кодексу України відповідні заходи", - повідомили в прокуратурі.

Раніше в Одеській обласній прокуратурі повідомляли, що здійснюють переклад процесуальних документів, необхідних для підготовки запиту до компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратів про надання міжнародної правової допомоги з затримання та екстрадиції Руслана Тарпана.

Наприкінці минулого року Київський районний суд Одеси 28 грудня обрав колишньому депутату Одеської міської ради та бізнесмену, підозрюваному у заволодінні бюджетними коштами під час будівництва об’єкту "Глибоководний випуск" в акваторії Чорного моря, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Вищий антикорупційний суд України відмовився задовільнити скаргу адвоката одеського бізнесмена на постанови детектива Національного антикорупційного бюро України про зупинення досудового розслідування в кримінальному провадженні та оголошення його у міжнародний розшук.

Подані учасниками провадження матеріали свідчать, що Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування за підозрою Руслана Тарпана в організації заволодіння протягом 2010-2012 років службовими особами ПП "Ремерцентр" та іншими невстановленими особами, що діяли організованою групою за попередньою змовою, бюджетними коштами в особливо великих розмірах під час реалізації проєкту "Проведення першочергових робіт будівництва системи стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" у м. Одеса на об`єкті "Глибоководний випуск".

У липні 2019 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області розглянула апеляцію на рішення суду першої інстанції про зняття з бізнесмена Руслана Тарпана і депутата Одеської міськради Олександра Орлова підозр, пов'язаних з можливою аферою у справі по "Глибоководному випуску".

Паралельно суд звернувся до Верховного Суду для роз'яснень норм процесуального кодексу, щоб з'ясувати, чи мала прокуратура право подавати дану апеляцію.

В квітні 2018 року співробітники прокуратури повідомили про підозру трьом фігурантам схеми заволодіння бюджетними коштами при будівництві "Глибоководного випуску".

У червні того ж року співробітники управління захисту економіки в Одеській області обшукали будинки можливих фігурантів справи про розкрадання грошей при будівництві "Глибоководного випуску" і в приміщеннях підприємств, пов'язаних з цим будівництвом.

22 вересня 2016 року Одесу відвідав Генеральний прокурор Юрій Луценко, який розповів про ряд резонансних розслідувань. В ході візиту генпрокурор повідомив, що заслухав інформацію у справі по "Глибоководному випуску": йшлося про підозру у розкраданні близько 600 мільйонів гривень.

Раніше - 18 травня того ж року - Вищий господарський суд України зобов'язав департамент капітального будівництва Одеської облдержадміністрації виплатити ТОВ "Ремерцентр" 51,03 млн грн штрафних санкцій за невиконання рішення суду щодо сплати 149,21 млн грн боргу.

Як сказано в матеріалах справи, в липні 2010 року Головне управління капітального будівництва Одеської ОДА уклало з ТОВ "Ремерцентр" договір на проведення першочергових робіт з будівництва системи відводу стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" в Одесі на об'єкті "Глибоководний випуск".

Також Вам може сподобатись:

25 квітня 2025 р.

Школі в Подільську обрали підрядника для будівництва укриття за 73 мільйони

01 травня 2025 р.

Справу Труханова внесли до переліку резонансних процесів, які застрягли у ВАКС

21 квітня 2025 р.

Справу про розтрату коштів на Південноукраїнській АЕС розслідували 11 років

25 квітня 2025 р.

Суд надав доступ до документів щодо корупції на 100 мільйонів у Миколаївській ОДА

01 травня 2025 р.

Систему безпеки Південноукраїнської АЕС ремонтуватиме фігурант справи про привласнення коштів

27 квітня 2025 р.

Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині

25 квітня 2025 р.

В Одесі суд змусив трьох забудовників сплатити державі 2 мільйони

01 травня 2025 р.

Топпосадовці АРМА нажилися на землях в Одеській області: продавали на безцінь

30 квітня 2025 р.

За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів

Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві

29 квітня 2025 р.

Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ

25 квітня 2025 р.

Переможець тендеру на Херсонщині був під слідством за фальсифікацію

30 квітня 2025 р.

На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників

У ліцеї на Одещині будують бункер з ліжками та ігровими зонами за 70 мільйонів

01 травня 2025 р.

Голова Одеської облради Діденко судився з журналісткою: на чий бік стала апеляція