25 листопада 2024 р. 16:02

Проєкт резолюції щодо визнання геноцидом депортацію кримськотатарського народу у 1944 році схвалили у Чехії

(Фото: Вікіпедія)

Комітет із закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Чехії схвалив проєкт резолюції про визнання депортації 1944 року геноцидом кримськотатарського народу. Парламент країни розгляне її на черговому засіданні у грудні цього року.

Як розповіло Суспільне Крим, про це повідомив МЗС Чехії Ян Ліпавський на зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу.

"Комітет із закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Чехії одноголосно схвалив проєкт резолюції Сенату про визнання злочинної депортації 1944 року геноцидом кримськотатарського народу. Ця резолюція має бути розглянута на черговому засіданні Сенату у грудні цього року", – цитує Меджліс кримськотатарського народу медіа.

У жовтні у Музеї окупації Латвії (Рига) відбувся сайд-івент: "Депортація кримськотатарського народу 1944 року: від визнання геноциду до відновлення прав кримських татар у складі Української держави" в рамках ІІІ Парламентського саміту Кримської платформи. Учасники заходу зосередили увагу на міжнародному визнанні депортації геноцидом, в тому числі на залученні до цього процесу країн-учасниць Міжнародної Кримської платформи. Крім цього, спікери обговорили масштаби та наслідки втрат, яких зазнали кримські татари внаслідок депортації, а також визначення ролі та місця міжнародних організацій у забезпеченні прав корінного кримськотатарського народу, у тому числі права на самовизначення у складі суверенної Української держави.

У 2022 році Палата громад Канади одноголосно визнала масову депортацію кримських татар актом геноциду. Також депортацію кримських татар визнали Україна, Естонія, Грузія, Латвія, Литва, Канада та Польща.

Верховна Рада України звернулась до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей визнати актом геноциду депортацію кримськотатарського народу у 1944 році. 

У липні Сейм Польщі ухвалив Постанову про вшанування пам’яті жертв геноциду кримських татар у 1944 році, коли їх з Кримського півострова депортувала влада СРСР. Резолюція Сейму Польщі підкреслює, що вранці 18 травня 1944 року влада Радянського Союзу розпочала депортацію кримських татар з Кримського півострова і протягом трьох днів депортувала майже 200 тисяч людей до Середньої Азії та Сибіру. Там також вказано, що "депортація кримських татар з Криму в 1944 році та її наслідки були актом геноциду кримськотатарського народу".

Раніше Одеська журналістка, редакторка видання Інтент Євгенія Генова взяла участь у події "Життя разом: Одещина на перехресті культур", де розповіла про геноцид та виселення кримських татар. Про спільність історій наших народів, недостатню залученість України та насадження не нашої історії.

Олеся Ланцман

Також Вам може сподобатись:

17 квітня 2025 р.

Розстріляні за культуру: як знищували кримськотатарську інтелігенцію

30 квітня 2025 р.

За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми

23 квітня 2025 р.

В ООН озвучили порушення прав кримських татар

27 квітня 2025 р.

Девʼять років тому росія оголосила Меджліс кримських татар екстремістами

28 квітня 2025 р.

В окупованому Криму порушили справу проти жінки за коментар у соцмережі

24 квітня 2025 р.

Крим залишиться українським: на переговорах у Лондоні не прийняли анексію та замороження війни

29 квітня 2025 р.

Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму

У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання

15 квітня 2025 р.

Системний терор у Криму: дискредитація армії - головне звинувачення

20 квітня 2025 р.

В Офісі Президента відреагували на можливе визнання окупованого Криму російським

30 квітня 2025 р.

Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська

21 квітня 2025 р.

В Одесі обговорили створення міжконфесійної каплиці

В окупованому Криму за шпигунство звинуватили 92 українців

22 квітня 2025 р.

Інтент.Інсайт про хвилину мовчання

21 квітня 2025 р.

Україна опинилася під тиском на тлі нових пропозицій США щодо Криму і НАТО