16 жовтня 2021 р. 11:43

Ренійська міська рада збільшила фінансування соціального захисту дітей

Депутати Ренійського міської ради під час чергової п'ятнадцятої сесії, серед інших, ухвалили рішення про збільшення фінансування програми «Соціальний захист дітей і сімей Ренійського міської територіальної громади» на 11 тисяч 800 гривень за рахунок вільного залишку коштів загального фонду бюджету Ренійського громади на 2021 рік.

Як повідомляє кореспондент ІзбірКому, ці гроші призначені для надання поворотної фінансової допомоги (резервних коштів), які будуть виплачуватися патронатним вихователям для своєчасного забезпечення догляду, виховання і реабілітації дитини (для потреб дитини), влаштованої в родину патронатного вихователя, до моменту отримання державної соціальної допомоги відповідно до постанови КМУ від 20 серпня 2021 року «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною».

Власне сума невелика, але, по суті, це черговий крок в роботі, що ведеться службою у справах дітей Ренійської міськради, зі створення в Ренійської громаді патронатної сім'ї. Одним з таких кроків, наприклад, є рішення про створення міждисциплінарної команди ухвалене на засіданні виконавчого комітету Ренійського міської ради Одеської області VIII скликання, що відбулися 23 вересня 2021. Ця команда, що складається з фахівців різних служб, буде здійснювати «супровід» дитини після його визначення в патронатну сім'ю.

Патронатна сім'я це відносно нова для України форма сімейного влаштування дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Процедуру прийняття дітей в сім'ю патронатного вихователя описали в законодавстві в березні 2017 року.

Патронат над дитиною - це тимчасова турбота, виховання і реабілітація дитини в прийомній сім'ї в період подолання дитиною та її батьками (або іншими законними представниками) складних життєвих обставин. До речі, зовсім не обов'язково ці тимчасові труднощі викликані асоціальною стилем життя батьків дитини.

У сім'ї патронатного вихователя діти можуть жити не довше шести місяців. Потім дитина або повертається до батьків або законним представникам, або їй підшукують постійну родину (усиновлення, опіка, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу).

Процес створення мережі патронатних сімей в Україні стрімким не назвеш. Ще в лютому 2020 року повідомлялося про створення п'яти патронатних сімей на всю Україну. Станом на жовтень 2021 року відомо про три патронатних родини, що вже працюють в Білгороді-Дністровському. І про роботи зі створення патронатних родин у Болградському районі (с. Табаки) та в Ренійської громаді.

Також Вам може сподобатись:

03 травня 2025 р.

Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії

29 квітня 2025 р.

Кабмін погодив голові Одеської ОВА нового заступника

Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше

30 квітня 2025 р.

Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката

03 травня 2025 р.

На Півдні України російську мову витіснили зі шкіл

01 травня 2025 р.

Суд визнав незаконною ліквідацію гімназії на Миколаївщині

Миколаївські нардепи заробили мільйони на бізнесі та дивідендах

30 квітня 2025 р.

У ліцеї на Одещині будують бункер з ліжками та ігровими зонами за 70 мільйонів

В Одесі на маршрути вийдуть сучасні автобуси, отримані як гуманітарна допомога

03 травня 2025 р.

Земельна комісія пропустила на сесію передання землі держінституту в зоні ЮНЕСКО в Одесі

01 травня 2025 р.

СБУ затримала нападницю, яка скоїла замах на волонтера з Одеси Сергія Стерненка

03 травня 2025 р.

Одеські комунальні підприємства визначилися, як використовуватимуть один гектар на двох

02 травня 2025 р.

У Миколаєві погодили перейменування краєзнавчого музею

30 квітня 2025 р.

Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги

Стомільйонний контракт на Херсонщині отримала компанія з кримінальними зв’язками