17 грудня 2024 р. 15:29
(Фото: ГО "Жіночі перспективи")
Родина переселенців з Миколаєва перетворила хобі на успішний бізнес з горіхами.
Як розповіли в Центрі "Жіночі перспективи", після початку повномасштабної війни родина Інеси Петухової була змушена переїхати з рідного Миколаєва на Львівщину. Спочатку було важко: рік адаптації, пошуків себе та нових можливостей. Жінка зізналась, що в той момент не знала, з чого почати. Проте доленосним став навчальний курс для жінок-підприємниць, де вона отримала мотивацію та підтримку.
Ідея для бізнесу прийшла від хобі чоловіка Інеси, Тараса, — перероблювання волоських горіхів. Сім'я вирішила ризикнути й створити свій бренд. За десять днів вони розробили назву "ITARA – майстерня волоського горіха", підготували продукцію, етикетки та вирушили на великий ярмарок у Львові. Боялися провалу, але за два дні продали майже все. Це стало початком успішного сімейного бізнесу.
Сьогодні родина Петухових виробляє унікальні продукти з волоського горіха: пасти з різними смаками, соуси, снеки, спеції та копчені горіхи. Свою продукцію вони продають через соцмережі, на ярмарках та вже налагоджують співпрацю з великими замовниками.
Бізнес має й соціальну місію. Сім'я закуповує горіхи у місцевих мешканців і залучає їх до виробництва. Петухови планують працевлаштовувати внутрішньо переміщених осіб і жінок із сільської місцевості, допомагаючи їм знайти новий старт.
Інеса Петухова впевнена, головне — не боятися починати та знайти справу, яка надихає.
"За цей рік я стала зовсім іншою. Раніше я боялася навіть вийти з куточка, а зараз виступаю на великих сценах, представляю наш бізнес. Тож, не треба боятися, якщо є ідея, яка надихає і якщо ще й є ті, хто підтримують", - розповіла вона.
Тим часом данські компанії, що вже працюють в Україні, шукають співпраці з миколаївськими підприємствами, що полегшить інвестиційний процес для нових гравців з Данії, які планують вихід на український ринок.
Також підприємці півдня країни взяли участь у конкурсі бізнес-ідей. Наразі відібрали 14 підприємців-початківців з Одещини та Миколаївщини.
Андрій Колісніченко
25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни28 квітня 2025 р.
Відомо, коли відбудеться другий бій Усика та Дюбуа26 квітня 2025 р.
У Миколаєві акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових29 квітня 2025 р.
Кабмін погодив голові Одеської ОВА нового заступника29 квітня 2025 р.
Донька Ломаченка виграла турнір з акробатики в Італії30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська23 квітня 2025 р.
Контракт на ремонт водопроводу на Миколаївщині отримав фігурант справи про розтрату24 квітня 2025 р.
Фортеця, яку приховували: як Тягинь нищила російські історичні наративи30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні23 квітня 2025 р.
Багатомільйонний дорожній підряд на Херсонщині віддали фірмі з політичними зв'язками