18 грудня 2024 р. 09:28
(ФОТО: Точка Сходу)
У межах Лабораторії документального кіно команда медіа "Точка Сходу" створила фільм про полоненого та загиблого від тортур миколаївського піхотинця.
Про це повідомила пресслужба Media Development Foundation — Центру розвитку незалежних медіа в Україні.
Стрічка розповідає про Віталія Клоченка, військового 36-та окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, який потрапив у російський полон у квітні 2022 року.
У Вяземському СІЗО Смоленської області його катували, морили голодом і позбавляли медичної допомоги, що призвело до його смерті.
Через два роки тіло Віталія повернули в Україну. Однак його дружина Оксана, яка майже рік шукає правди, переконана, що причина смерті — це не туберкульоз, зазначений у свідоцтві, а наслідки катувань у полоні.
Фільм "Сильніша за смерть" від команди медіа "Точка Сходу" — це історія про мужність, втрати та боротьбу за справедливість. Стрічка прагне привернути увагу до жахливих реалій полону, підвищити обізнаність про тортури над полоненими та підтримати родини, які стикаються з втратами та несправедливістю.
Нещодавно фільм "Мирні люди", де згадується Миколаївщина, увійшла до списку найкращих фільмів 2024 року від Британського інституту кінематографії. Фільм показує подорож режисерки по трьох областях, серед них й Миколаївська. Фільм "Мирні люди" складається з перехоплених розмов російських окупантів з їхніми родичами та панорам українських міст і сіл, що постраждали від війни.
А героїня з Генічеська Херсонщини, яка радить російському окупанту покласти в кишеню насіння соняшника, увійшли до фільму "Битва мемів". Однією з центральних сюжетних ліній стрічки стало відоме відео, в якому жителька окупованої Херсонщини Світлана Панкова порадила російським військовим покласти насіння соняшника у кишені, "щоб воно проросло, коли вони тут поляжуть". Її безстрашна заява, зроблена в перші дні повномасштабного вторгнення, стала символом спротиву та швидко поширилася як мем.
Також Харківський стріт-арт художник Гамлет Зіньківський представив в Одесі документальну стрічку про деокупацію Ізюму, в якій пропонує подивитись на місто через його творчість та познайомитись з місцевими мешканцями. Стрічка "Обережно! Життя триває" розповідає про подорож Гамлета Зіньківського, до звільненого міста Ізюм, що в 60 кілометрів від лінії фронту. Художник малює свої роботи на вулицях зруйнованого під час російської окупації міста і спілкується з містянами.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Нова Алея Слави з'явилась на Одещині26 квітня 2025 р.
У Миколаєві акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових27 квітня 2025 р.
Одеський художник-військовослужбовець взяв участь у виставці в Києві25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць21 квітня 2025 р.
Таємна спільнота, християнський Курбан та поховання героя: "Світ на виворіт" пішов Одещиною29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму21 квітня 2025 р.
В Одесі обговорили створення міжконфесійної каплиці29 квітня 2025 р.
Донька Ломаченка виграла турнір з акробатики в Італії