02 жовтня 2018 р. 22:43

Скільки депутатів Івано-Франківської міськради використовують свої акаунти у Facebook для роботи з виборцями

ГО "Центр Політичних Студій" реалізовує в Івано-Франківську проект "Атестація депутатів місцевих рад". За підсумками кожного року діяльності Івано-Франківської міської ради депутатам будуть виставлятись оцінки їх ефективності.

Одним із критеріїв ефективності є робота депутата з виборцями через соціальні мережі - в наш час це один із найзручніших способів комунікації і невід’ємна частина життя сучасного громадянина. Депутати - не виключення.

Із 41-го депутата Івано-Франківської міськради (Віктор Анушкевичус 21 червня цього року склав депутатські повноваження) лише 4 депутати не мають акаунта у соцмережі Facebook - Володимир Балагура та Володимир Яблонь з БПП, Володимир Саврей з УНП та екс-УКРОПівець, а нині позафракційний Ігор Саварин. Проте наявність акаунта у соціальних мережах ще не означає, що депутати з його допомогою активно спілкуються з виборцями та повідомляють громаду про свою роботу. 4 депутата міськради не наповнюють свої акаунти інформацією про свою діяльність та не ведуть комунікацію через свої сторінки. Неактивними є двоє депутатів з фракції ВО "Свобода" - її голова Роман Онуфріїв та секретар бюджетної комісії Петро Гавриш - їх акаунти уже давно не наповнюються інформацією.

Решта 12 депутатів з найчисельнішої фракції у міськраді ВО "Свобода" дуже активно ведуть свої акаунти у соціальній мережі. Тут простежується чітка позиція фракції щодо позиціонування себе у соціальній мережі - депутати регулярно поширюють інформацію зі сторінок керівництва партії, міського голови (теж "свободівця") Руслана Марцінківа та інформацію зі публічної сторінки міського осередку "Свободи". 



Схожа тенденція щодо публічності та активності у соціальних мережах помітна у депутатів від фракції УКРОП. Усі 5 депутатів фракції активно ведуть свої акаунти на Facebook - повідомляють про свою депутатську діяльність та регулярно поширюють інформацію про роботу партії та нардепа від Івано-Франківська Олександра Шевченка.  Щоправда Дмитро Чміль активність у мережі розпочав лише з початку цього року. Окрім того, Сергій Гаєвський, Мстислав Тарас та Віталій Мерінов мають ще окремі публічні сторінки, де публікують інформацію про свою депутатську діяльність. 

Дещо слабшою і неорганізованою виглядає активність у соціальних мережах депутатів від БПП "Солідарність". Депутати від фракції майже не інформують про діяльність партії чи фракції - більший акцент роблять на персональну роботу. Найактивніше ведуть свої акаунти Андріан Волгін, Володимир Фецич, Сергій Палійчук та Володимир Кушнір. Досить пасивно у соціальних мережах працюють очільник фракції Петро Шкутяк та Степан Руднянин - інформації про їх депутатську діяльність у Facebook майже немає. 

Фракція ВО "Батьківщина" представлена у раді 4-ма депутатами. Найактивніше свою діяльність в соцмережі презентує Стефан Магас, також він активно веде комунікацію з виборцями через свою сторінку. Досить активно комунікують з громадою і керівник фракції Руслан Терешко та Василь Ревчук. Щоправда останній роботу з виборцями у соцмережі розпочав лише з початку 2018 року.   

Депутатка від УНП Галина Куницька також лиш нещодавно зареєструвала сторінку у Facebook, про те, як депутатка міськради активно її не веде.

За результатами минулорічної атестації депутатів Івано-Франківської міськради ГО "Центр Політичних Студій" надала обранцям рекомендації щодо інформування виборців про свою роботу через соціальні мережі а також використовувати їх як інструмент комунікації з виборцями. З 7-ми депутатів, які не користувались соцмережами лише троє прийняли до уваги рекомендації та розпочали роботу онлайн.

Не зважаючи на те, що Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» не зобов’язує місцевих депутатів мати сторінки в соціальних мережах, однак використання цього інструменту комунікації свідчить про наміри депутатів бути більш відкритими та близькими до громади.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
В соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО "Центр Політичних Студій",  cps.if.ua@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО "Центр Політичних Студій".

          

 

Також Вам може сподобатись:

11 травня 2025 р.

Чверть одеситів заявили, що не залучені до життя міста, але їм цікаво

08 травня 2025 р.

В Одесі депутатів міської ради скликали на позачергову сесію в середині травня

10 травня 2025 р.

Земельна комісія погодила винесення на розгляд сесії дозволу на надання у власність двох десятків ділянок

09 травня 2025 р.

Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії

05 травня 2025 р.

Статки мерів на Одещині й не тільки у друкованому номері газети Інтент

12 травня 2025 р.

На проєкт інклюзивного пляжу в Одесі запросили два з половиною мільйони

06 травня 2025 р.

У прямому етері Інтент.Інсайт зʼясували, коли виростуть тарифи на воду в Одесі

08 травня 2025 р.

В Одесі з поганим звуком погодили важливе рішення для тепловиків

На Одещині торгували посадами для неохочих мобілізуватися

11 травня 2025 р.

Судді Одещини та Миколаївщини з початку року 11 разів скаржилися на втручання у свою діяльність

09 травня 2025 р.

В Одесі деколонізатори вимагають очистити фасад від Гагаріна й не тільки

10 травня 2025 р.

Одеський суд потрапив на четверте місце у рейтингу ефективності

12 травня 2025 р.

Родичі полонених в Одесі пікетували Червоний Хрест

09 травня 2025 р.

Кам’яні вишиванки Нової Каховки в окупації: злочин рф проти української культурної спадщини

03 травня 2025 р.

Земельна комісія пропустила на сесію передання землі держінституту в зоні ЮНЕСКО в Одесі