10 листопада 2022 р. 19:59
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підтвердила понад 660 атак агресора на медичні заклади України від початку повномасштабної війни.
Про це повідомив керівник її офісу в Україні, представник ВООЗ доктор Ярно Хабіхт в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Хабіхт наголосив, що "ці атаки є порушенням міжнародного права, призвели до поранень або загибелі медичних працівників, пацієнтів, а також порушили ланцюги постачання і завдали збитків лікарням і медичним закладам".
Крім того, за його словами, після восьми місяців російського вторгнення в Україну "доступ до медичної допомоги був обмежений через війну".
"На тлі постійних атак на галузь охорони здоров'я деякі заклади не можуть працювати, що істотно впливає на доступ людей до послуг охорони здоров'я", - сказав представник ВООЗ.
Також Хабіхт зазначив, що російська агресія "значно вплинула на ланцюги постачань медичних засобів і на можливості гуманітарних організацій, зокрема ВООЗ, допомагати тим, хто найбільше цього потребує", спричинила зростання кількості хронічних захворювань, таких як гіпертонія та інші неінфекційні захворювання.
"Нещодавня оцінка потреб у сфері охорони здоров'я, проведена ВООЗ в Україні, показала, що зростання витрат, логістичні перешкоди та пошкоджена інфраструктура роблять доступ до основних послуг дедалі складнішим для дедалі більшої кількості цивільних осіб", - наголосив представник ВООЗ.
Раніше Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", у рамках глобальної ініціативи "Трибунал для Путіна" впродовж жовтня 2022 року задокументувала сім нових епізодів воєнних злочинів рф на Одещині.
Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією "Агентство економічного розвитку", в рамках глобальної ініціативи "Трибунал для Путіна" нарахували 199 нових епізодів ймовірно скоєних міжнародних злочинів за місяць повномасштабної російсько-української війни на Миколаївщині.
Громадська спілка "Всеукраїнська Аграрна Рада" за підтримки програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) розробили інтерактивну мапу руйнувань агросектору - доказову базу даних, яка підтверджує скоєні злочини російської федерації проти агросектору України. Наразі на мапу нанесені 213 об'єктів, що постраждали від агресії. Всього постраждали 22 підприємства та 25 громад.
27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село28 квітня 2025 р.
Ворожа авіація атакувала багатоповерхівки та газопровід на Херсонщині28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів01 травня 2025 р.
Ударні дрони ворога пошкодили багатоповерхівку і склад на Миколаївщині29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР23 квітня 2025 р.
У прокуратурі показали наслідки масованої атаки на Одесу01 травня 2025 р.
Як економічний прагматизм руйнує санкційний тиск29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині