18 січня 2025 р. 16:59

Продати руду російського олігарха на Одещині втретє не змогли

(Фото: Прозорро.Продажі)

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) втретє не змогло продати брикети залізної руди, що зберігається в порту Південному в Одеській області та належить фірмі російського олігарха Алішера Усманова.

Про це повідомляється в системі Прозорро.Продажі.

Йдеться про дві партії руди, які на початку грудня виставили на продаж вдвічі дешевше ніж першого разу. Так партія, яка на першому аукціоні виставлялася зі стартовою ціною 414 мільйонів 396 тисяч 439 гривень тепер подешевшала до 207 мільйонів 198,2 тисячі гривень. Так само й партія, яку спочатку оцінили у 80 мільйонів 529,6 тисячі гривень тепер пропонують за 40 мільйонів 264,8 тисячі гривень на старті. 

Нові аукціони заплановані на 15 січня не відбулися через відсутність охочих взяти в них участь, як й два попередніх. Брикети виробництва Лебединського гірничо-збагачувального комбінату, який належить російському олігарху Алішеру Усманову доставили до порту із застосування митного режиму "транзит" для накопичення суднової партії з метою подальшого транспортування до Китайської Народної Республіки.

Також фахівці нацагентства здійснили огляд переданих для реалізації залізорудних котунів виробництва Михайлівського ГЗК, які також розміщено в зоні митного контролю ДП "ІЗМ МТП".

На основі зібраних матеріалів правоохоронці встановили, що майно надійшло до термінала ТОВ "ТІС-ВУГІЛЛЯ" залізницею для перевантаження на морський транспорт за договором з компанією "Metalloinvest Trading AG".

Морський термінал ТОВ "ТІС-ВУГІЛЛЯ", розташований в морському порту "Південний", в пункті контролю "Визирка", а частина залізорудних котунів знаходиться на відповідальному зберіганні ДП "ІЗМ МТП". Активи зберігаються на різних складах та майданчиках і наразі є нерозмитненими.

Детективи Бюро економічної безпеки України (БЕБ) відповідно до ухвали суду у лютому 2023 року передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) майже 170 тисяч тонн залізної руди орієнтовною вартістю 1,8 мільярда гривень.

Слідчі встановили місцеперебування підпільних складів російської федерації на території декількох морських портів в Одеської області. На них зберігалась стратегічна сировина, яку надалі, представники країни-агресора намагались нелегально переправити морськими суднами на територію росії.

На початку січня 2023 року суд арештував понад 50 тисяч тонн залізної руди виробництва рф вартістю близько 20 мільйонів доларів США.

В грудні 2022 року в Службі безпеки України уточнили, що йдеться про Алішера Усманова, на якого після 24 лютого 2022 року наклали санкції Рада національної безпеки та оборони України, США та Євросоюз. Алішер Усманов - російський підприємець і меценат узбецького походження, мільярдер, засновник USM Holdings.

Кирило Бойко

Також Вам може сподобатись:

29 квітня 2025 р.

Арештоване скло в Одесі та Миколаєві виставили на продаж за 12 мільйонів

У Херсоні суд заарештував викрадене росіянами пасажирське судно

26 квітня 2025 р.

Нерухомість в окупованому Криму продають на англійському аукціоні

28 квітня 2025 р.

Нерухомість кіпріотів за 313 мільйонів в Одесі нікому не потрібна

Експрезидент України Янукович отримав 15 років ув'язнення за підбурювання до дезертирства

29 квітня 2025 р.

На Одещині затримали посадовця ТЦК за підозрою у платній фальсифікації даних

30 квітня 2025 р.

Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві

Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ

На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників

24 квітня 2025 р.

На Одещині днопоглибленням на лимані буде займатися фірма без конкуренції

29 квітня 2025 р.

Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ

Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині

23 квітня 2025 р.

Шкодую, що мало зробив: одкровення одеського колаборанта з колонії

Контракт на ремонт водопроводу на Миколаївщині отримав фігурант справи про розтрату

21 квітня 2025 р.

Справу про розтрату коштів на Південноукраїнській АЕС розслідували 11 років