24 листопада 2020 р. 12:21
Одеський окружний адміністративний суд частково задовольнив вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Отель», яке наполягало на скасуванні штрафу, накладеного на нього Міністерством культури України.
Відповідно до рішення суду, міністерство оштрафувало компанію за порушення законодавства про охорону культурної спадщини про притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 358,7 тисяч гривень.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що є власником домоволодіння - літ «А», що знаходиться за адресою: м.Одеса, бульвар Приморський, будинок 7, загальною площею 1 тис. 171,5 кв.м. В липні 2016 року року Департамент ДАБІ в Одеській області зареєстрував декларацію ТОВ «Гранд Отель» про початок виконання будівельних робіт «реставрація фасаду і покрівлі будівлі.
Компанія розпочала реставрацію, однак в подальшому, 13 січня 2020 року отримала листа від Міністерства культури України, яке вимагало негайного припинення проведення будь-яких робіт та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства. Потім ТОВ повідомили, що його оштрафували:
Також позивач наполягав, що його не попередили про накладення штрафів.
В міністерстві стверджували, що діяли за законом і нікого попереджати на мали.
Зазначимо, що в березні 2020 року до суду звернувся Департамент культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, який вважав безпідставними та необґрунтованими доводи ТОВ та просив суд відмовити у задоволенні позову повністю.
Однак позивач також наполягав, що перший заступник міністра, який підписав припис не мав на це повноважень тому що вже 10 днів як був звільнений через ліквідацію міністерства. Та суд з цим не погодився.
Також суд зазначив, що незважаючи на скасування штрафу припис про зупинення робіт на будівлі є цілком законим.
Нагадаємо, 26 червня минулого року директор громадської організації «Товариство і історична спадщина» Олександр Бабич повідомив на своїй сторінці в Facebook про будівництво і опублікував фотографії, на яких видно свіжу кладку на даху будівлі.
27 червня, після низки публікацій у ЗМІ, Олександр Бабич відзначив, що кладку розібрали. Однак пізніше роботи відновили.
В липні того ж року власники півциркульної будівлі, розташованої біля пам'ятника Дюку в центрі Одеси, не пустили посадовців на перевірку.
В серпні 2019 року робочі продовжили будівництво, змонтувавши металеві балки і зводячи дах мансардного поверху з вікнами.
А в листопаді суд наклав на цю будівлю арешт. Втім в грудні арешт було знято.
28 квітня 2025 р.
Одеський підприємець без конкурсу розробить проєкт реконструкції знаменитого кладовища25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі25 квітня 2025 р.
В Одесі суд змусив трьох забудовників сплатити державі 2 мільйони30 квітня 2025 р.
За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів30 квітня 2025 р.
На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві24 квітня 2025 р.
В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування