09 травня 2025 р. 08:56

Точки тяжіння: в Одесі відкрилася фотовиставка Анни Голубовської

(Фото: Інтент/Ната Чернецька)

В Музеї західного та східного мистецтва 8 травня відкрилася виставка аналогових фотографій Анни Голубовської під назвою "Точки тяжіння" (2022-2025). 

На відкритті побувала кореспондентка Інтенту

Розташована у чотирьох великих залах, виставка представляє добірку з 78 чорно-білих фотографій, що є результатом дослідження, проведеного фотографкою з початку війни. 
Куратор виставки Еудженіо Альберті Шац зауважує, що це візуальна розповідь про дух міста, яке не втрачає свого спокою та усвідомлення культурного статусу

<picture></picture>

"На фотографіях ми бачимо інтелектуальне життя міста, життя тварин, якісь окремі деталі. Не всі роботи однакові. Є в них щось загадкове, таємниче. Фотографія взагалі допомагає розібратися у багатьох моментах нашого буття",- зазначає він. 

<picture></picture>

Роботи були зроблені на плівку старим фотоапаратом Nikon F3 та надруковані вручну солями срібла у форматі, за деякими винятками, 30х40 см. 

<picture></picture>

Виставка структурована на 11 тематичних островах: Сам на сам, Білий, Мужність, Посланці, Втрата, Підтримка, Свято, Доля, Талант, Танець життя, Очікування. Кожен розділ починається з головної фотографії, яка визначається як "точка тяжіння" через свою здатність впливати на сприйняття інших зображень у розділі. 

<picture></picture>

Тематика робот варіюється від міських та архітектурних краєвидів до природних просторів просто неба, від портретів мешканців у їхніх будинках та на вулиці до тварин – котів, собак, коней та птахів, від зображень руйнувань, спричинених бомбардуваннями, до моментів простого повсякденного життя або пов’язаних із проявом талантів, таких як цирк, театр, танго та музика. 

<picture></picture>

Анна Голубовська зазначає, що деякі з представлених фотографій були включені до італійського проєкту "Qui Odessa – хроніки міста, що затамує подих". Це розповідь з тексту та зображень, написана у співавторстві з Еудженіо Альберті Шацем. Ця розповідь була опублікована в італійській онлайн-газеті doppiozero.com, а потім стала виставкою у Фонді Стелліне у Мілані в липні 2022 року. 

<picture></picture>

На виставці в Одесі представлено відео, створене з цієї нагоди, тривалістю понад 8 хвилин, з добіркою близько 100 фотографій Анни Голубовської, текстами Еудженіо Альберті Шаца та оригінальною музикою композитора Стіва Пікколо.

<picture></picture>

"Колись я гадала, що це буде гарний фінал роботи з Еудженіо Альберті, - говорить про цю виставку Анна Голубовська. - Закінчиться війна. Я почну працювати у кольорі. Але зараз я розумію, що нічого не закінчується, а все йде на наступний виток"

Зазначимо, що Голубовська працює з італійською Galleria Paola Colombari, з якою вона регулярно бере участь у міжнародній виставці Mia Photo Fair BNP Paribas у Мілані з 2022 року.

Арт-галеристка Паола Коломбарі, яка приїхала на виставку, емоційно зазначила на відкритті, що Одеса це чарівне місто: "Це енергія краси. І я одразу відчула, що точка тяжіння - саме Анна".

На виставці був дійсно аншлаг, за яким так скучило місто: від художників, письменників, галеристів та фотографів до політиків та бізнесменів. Куратор відкривав просекко, авторці дарували квіти та обіймалися. 

<picture></picture>

"Радує те, що сьогодні є така можливість жити життя, ходити на виставки, і це гарно", - каже відвідувачка, одеська фотографка Світлана Корольова.

Одесити давно не бачили таку кількість фоторобот на персональній виставці, тому пропонуємо, якщо ви відвідали відкриття, ще раз приділити увагу і роздивитися окремо ці чуттєві роботи.

Нагадаємо, що Анна Голубовська в січні 2022 року, напередодні повномасштабної війни, представила в Музеї західного та східного мистецтва персональну виставку під назвою "Близьке", також присвячену Одесі.

Фото: Інтент/Ната Чернецька.

Ната Чернецька

Також Вам може сподобатись:

09 травня 2025 р.

Марк Твен, бандити й торгівля: історик розповів про суперечливий образ Одеси

Кам’яні вишиванки Нової Каховки в окупації: злочин рф проти української культурної спадщини

27 квітня 2025 р.

В Одесі показали роботи французького фотографа Матьє Шазаля про життя серед війни

02 травня 2025 р.

Української мови в Одесі стало більше: боєць Азову про зміни за три роки

09 травня 2025 р.

Розмова в одеській альтанці переросла в мовний скандал

07 травня 2025 р.

Італія дасть 63 мільйони євро на три масштабні проєкти для Одещини

04 травня 2025 р.

Відповідальне за пляжі комунальне підприємство в Одесі вирішило придбати мобільне укриття

05 травня 2025 р.

Статки мерів на Одещині й не тільки у друкованому номері газети Інтент

09 травня 2025 р.

В Одесі деколонізатори вимагають очистити фасад від Гагаріна й не тільки

07 травня 2025 р.

Подорожчає майже вдвічі: після війни одеситів чекають нові тарифи на воду

08 травня 2025 р.

В Одесі депутатів міської ради скликали на позачергову сесію в середині травня

07 травня 2025 р.

Курортний сезон 2025: на Одещині планують відкрити більше пляжів

02 травня 2025 р.

Європейські стандарти в електриці, дрони над Одесою та правда про декларації

04 травня 2025 р.

Львівська журналістка мандрувала козацькими кладовищами, аби показати, хто будував Одесу

01 травня 2025 р.

Ми всі маємо бути воїнами, кожен на своєму місці: Вакарчук та "Океан Ельзи" в Одесі