14 травня 2022 р. 15:03
Одеський міський голова Геннадій Труханов вчергове заявив, що ніколи не мав російського громадянства та вважає, що історія Одеси потребує певного переосмислення.
Про це він повідомив під час інтерв'ю "НВ".
"Це вже, наче жуйка, яка пережована і втратила смак. Річ у тім, що ще з 2014 року, коли я йшов на вибори кандидатом у мери, це підняв один кандидат, я направив запит і отримав відповідь, що у мене немає російського громадянства і ніколи не було. У 2015 році - ще одні вибори, і знову питання підняв, уже Саакашвілі, про громадянство. Це все підіймають у політичних цілях. Але я вважаю, що остаточно крапку поставлено, коли в ході судового засідання представник сторони обвинувачення - Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - зачитав відповідь по системі правової допомоги, яку НАБУ дало в російську федерацію, і отримало відповідно до угоди про правову допомогу між державами відповідь від рф про те, що у мене не було російського громадянства ніколи, нема і не було ніколи", - заявив Геннадій Труханов.
Водночас він припустив, що відповідь на запит народного депутата і колишнього кандидата на посаду Одеського міського голови Миколи Скорика, який він подавав російському консульству у листопаді 2020 року, де начебто російська держава підтвердила наявність у Труханова російського громадянства, є недостовірною.
Крім того, відповідаючи на питання журналіста про стосунки з нардепом Вадимом Новинським, який вносив за нього заставу у розмірі 30 млн грн, Геннадій Труханов розповів, що той засуджує дії рф і дотримується проукраїнських поглядів та допомагає ЗСУ.
Щодо можливого знесення пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ, який знаходиться у центрі Одеси, міський голова зазначив, що "це - частина нашої історії, історії Одеси":
"Однак сьогодні російські солдати стріляють у нас, російські солдати чи офіцери випускають ракети по наших містах, і це вимагає нового переосмислення і воно, безумовно, буде", - натякнув він.
Нагадаємо, за версією слідства, впродовж 2016-2019 років мер Одеси Геннадій Труханов діяв у складі злочинної організації, яка, зловживаючи своїм становищем, передавала права на забудову земельних ділянок. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вважає, що група представників органів місцевого самоврядування розподіляла між собою кошти, які мали надійти до міського бюджету Одеси.
Також нещодавно ізмаїльські депутати проголосували за перейменування в Ізмаїлі проспекту, музею та школи, які носять ім’я російського полководця Олександра Суворова. Подібний пам'ятник знаходиться також у Суворовському районі міста Одеси, однак про нього місцеві політики наразі нічого не повідомляють.
Крім того, щороку охорона пам'ятника Катерині ІІ обходиться одеському міському бюджету приблизно в 1,5-2 млн грн.
25 квітня 2025 р.
Труханов призначив собі нового радника з питань безбар'єрності01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування02 травня 2025 р.
Української мови в Одесі стало більше: боєць Азову про зміни за три роки28 квітня 2025 р.
Нова Алея Слави з'явилась на Одещині24 квітня 2025 р.
В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США26 квітня 2025 р.
В Одесі дозріли до пам'ятника Лесі Українці25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона24 квітня 2025 р.
Визначення вартості оренди житла та компенсації: виконком Одеси02 травня 2025 р.
Під Одесою готуються побудувати сучасну систему очищення стічних вод