03 жовтня 2022 р. 09:15

У Туреччині спустили на воду перший корвет для України

(Фото: Олена Зеленська/Facebook)

Корвет класу Ada, якому ще минулого року президент дав назву "Іван Мазепа", спустили на воду у Туреччині вчора, 2 жовтня. 

Про це повідомили дружина президента України Олена Зеленська, яка стала "хрещеною" корабля та голова Офісу президента Андрій Єрмак на своїх сторінках у соціальних мережах. 

Це перший з двох корветів цього класу, який заклали у Туреччині у вересні 2021 року. Наприкінці грудня на суднобудівному підприємстві в Стамбулі почали збирати корпус корвета. Планувалося, що добудовувати корабель будуть в Миколаєві вже 2023 року, але повномасштабне вторгнення російської федерації змусило змінити ці плани. 

Відповідно до контракту, Туреччина мала побудувати перший корабель на своїх потужностях до стану 80% готовності, а потім корвет повинні були доробити в Україні. Другий й наступні кораблі мали будуватися вже на потужностях заводу "Океан" в Україні із залученням турецьких спеціалістів. Таким чином мала відбутися поступова передача технологій.

"Гетьман Іван Мазепа" - це протичовновий корвет типу Ada, збудований Туреччиною для України на суднобудівній верфі в Стамбулі. Корабель має стати флагманом Військово-морських сил Збройних сил України, замінивши на цьому посту фрегат "Гетьман Сагайдачний", затоплений в Миколаєві (2-3 березня 2022 року) після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Наразі корабель ще не має озброєння. Стандартне, яке використовують у Туреччині - це 76-мм гармата, два 12,7-мм кулемети, торпедними апаратами ракетами "Гарпун" та зенітними ракетами RIM-116 ПУ Mk 49 RAM. Також корабель озброюється гелікоптером. У турок це S-70B Seahawk.

Для України корвети типу Ada будують з урахуванням можливості переозброєння новіші зразки озброєння, а також з можливістю використання озброєння різних виробників. Зокрема комірки під протикорабельні ракети будуть виготовлятися таким чином, щоб з них можна було запускати як вітчизняні ПКР "Нептун", так і іноземні: американський Harpoon, турецьку Atmaca, норвезьку Naval Strike Missile та перспективні гіперзвукові ПКР.

РК-360 МЦ "Нептун" - комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельної ракетою, який призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів і транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів , берегових радіо-контрастних цілей, в простих і складних метеорологічних умовах в будь-який час доби і року, при активному вогневому і заради-електронному протидії супротивника. Саме такими потопили ракетоносний крейсер "Москва" - флагман російського чорноморського флоту.

Щодо бойової інформаційно-керуючої системи то на кораблі змонтують турецьку GENESIS.

Взагалі раніше Радіо Свобода повідомляло, що українські корвети матимуть західне озброєння. Ударна ракетна зброя - протикорабельний ракетний комплекс Harpoon виробництва США. Також корвет мають озброїти зенітно-ракетним комплексом VL MICA, артилерійськими установками OTO Melara Super Rapid (76-мм) і Millennium (35-мм), а також дистанційно керованими стабілізованими кулеметами(12,7-мм) Aselsan STAMP. Мінно-торпедне озброєння корвету складатиметься з торпедних апаратів (324-мм) з протичовновими торпедами Murene 90 Impact. Все озброєння планували встановлювати в Україні й воно вже було замовлене Міністерством оборони по прямим контрактам з виробниками.

ФОТО: Олена Зеленська/Facebook 

Також Вам може сподобатись:

19 травня 2025 р.

У Києві презентували книжку про знищення російського крейсера біля Криму

18 травня 2025 р.

Аудитори виявили порушення на 600-мільйонному тендері в Миколаєві

16 травня 2025 р.

Укриття врятували пасажирів та персонал під час обстрілу Херсонського вокзалу

19 травня 2025 р.

Арештоване скло в Одесі подешевшало

20 травня 2025 р.

У Миколаєві запланували масштабну реконструкцію парку Перемоги

19 травня 2025 р.

В Румунії вирішили збивати дрони, які залетіли в їхній повітряний простір

Переможцем тендера на Миколаївщині обрали фігуранта справи про відмивання коштів

16 травня 2025 р.

Луцька фірма виграла дорожній підряд на Миколаївщині зі зниженням на 23 мільйони

17 травня 2025 р.

Гучно в Криму: дрони підірвали арсенал окупантів

Відновлювати Миколаївську ТЕЦ після атак рф буде компанія без конкуренції

Нацбанк не відмовився від спроб продати склади за 90 мільйонів

20 травня 2025 р.

Будувати бункер за 40 мільйонів для ліцею на Миколаївщині буде фірма з десятьма працівниками

12 травня 2025 р.

Окупанти посилили захист Криму системами протиповітряної оборони

19 травня 2025 р.

Одеські дорожні гіганти очолили рейтинг найприбутковіших у 2024 році

12 травня 2025 р.

Одеський криголам завершив четвертий сезон, який виявився активнішим за інші