06 вересня 2024 р. 09:28
(ФОТО: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими)
У Координаційному штабі зустрілись з родинами полонених військовослужбовців 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. З представниками штабу та ВМС ЗСУ спілкувалися як ті, хто був присутній на зустрічі, так і ті, хто приєднався онлайн.
Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗС України.
Родичі полонених піхотинців насамперед запитували про можливості повернення Захисників, які вже довго перебувають у полоні. Також обговорювалося встановлення зв'язку з визволеними Оборонцями, бо їх свідчення про полонених товаришів мають велике значення для пошуку зниклих безвісти бійців.
Представник Штабу пояснив основні підходи та напрацьовані механізми щодо обмінів різних категорій полонених військовослужбовців.
Під час зустрічі обговорювали місця та умови утримання українських бійців, а також можливі способи комунікації з ними. Підіймалось питання про переміщення морпіхів між колоніями в країні-агресорі, про приховування інформації ворогом щодо полонених.
Окремо було обговорено створення Громадської ради при Координаційному штабі, яка функціонуватиме в усіх регіонах країни.
Наприкінці серпня Україна й росія здійснили 55-й обмін полоненими. З російського полону повернулись 115 військових.
Усі врятовані полонені – це строковики, зокрема і ті, які потрапили у ворожу неволю під час героїчної оборони рідної землі ще в перші місяці повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.
Також на акцію зібрались близько 140 людей, аби нагадати про безвісти зниклих воїнів та українських полонених. Родичі та близькі військових чекають на їх повернення роками. У декого військовослужбовці вважаються офіційно безвісти зниклими, вони не отримали жодної звістки за майже два роки, але продовжують сподіватися на повернення своїх рідних.
У липні в місті відбувся автопробіг та акція-нагадування на підтримку зниклих безвісти та військовополонених. До заходу долучилися приблизно 300 людей та 100 автомобілів. Цей пробіг присвятили другій річниці теракту в Оленівці.
Найбільша кількість полонених — саме з-поміж військових 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Велика кількість хлопців та дівчат потрапили в полон у Маріуполі.
Разом з координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими в Україну вдалося повернути 3 тисячі 310 громадян України.
Юрист Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Вадим Жепало говорить, що часто родичі роками проходять хибні шляхи через те, що не дослухаються до того, що їм радять юристи й він неодноразово мав такі випадки з тими, кого консультував. Журналістка Інтента відвідала Центр у Миколаєві й поспілкувалась з юристом про діяльність установ<span><span><span><span><span><span>и.</span></span></span></span></span></span>
Анна Бальчінос
19 квітня 2025 р.
Україна визволила 277 українських захисників напередодні Великодня26 квітня 2025 р.
У Миколаєві акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині25 квітня 2025 р.
Поліціянтам Херсонщини оголосили підозри у колабораційній діяльності27 квітня 2025 р.
Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ20 квітня 2025 р.
Чоловік із серією судимостей вийшов із колонії на Миколаївщині заради служби у ЗСУ23 квітня 2025 р.
Українці купували кулінарні книги російських бездарів, які не вміють сирник засмажити, — Тамара Горіха Зерня30 квітня 2025 р.
На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників22 квітня 2025 р.
На Одещині росіянин намагався втекти за кордон, прикинувшись громадянином Киргизстану