08 травня 2025 р. 08:29

У Криму відкрили тисячу справ проти жителів Херсонщини за критику армії рф

(ФОТО: Lexinform)

Мешканців окупованої Херсонщини масово штрафують у Криму за антивоєнні висловлювання — навіть за репліки чи пости в соцмережах. Людей зупиняють на адмінкордоні, перевіряють телефони й передають справи до кримських судів.

Про це повідомив Крим.Реалії.

Підконтрольні москві кримські суди масово карають мешканців окупованої частини Херсонської області за висловлювання проти війни. Як з’ясували журналісти, людей судять за статтею про "дискредитацію зс рф" – йдеться, зокрема, про антивоєнні вірші, критичні дописи в соцмережах чи навіть репліки, знайдені під час перевірки телефонів.

З початку повномасштабного вторгнення до кримських судів надійшло понад 1,2 тисячі адмінсправ за цією статтею. Усі приклади стосуються мешканців лівобережної Херсонщини, які мають російські паспорти та були оштрафовані навесні цього року на підставі публікацій, що висловлювали антивоєнну позицію чи підтримку України.

Попри наявність окупаційних адміністрацій на Херсонщині, справи передають саме до кримських судів. Причина – посилені перевірки на адмінкордоні з Кримом. Людей зупиняє фсб, перевіряє гаджети, і за знайдені згадки про Україну – передає до суду.

Так, наприклад, у березні підконтрольний росії Армянський міський суд розглядав адміністративну справу щодо жінки, яка має паспорт, виданий окупаційним гу мвс росії по Херсонській області. Протокол склали після моніторингу її мобільного телефона — згідно з рішенням суду, жінку покарали за антивоєнний вірш.

Експерти пояснюють це бажанням російської влади контролювати настрої на окупованих територіях і втихомирювати людей із проукраїнськими поглядами.

Правозахисники рекомендували мешканцям тимчасово окупованих територій дотримуватися інформаційної безпеки: не поширювати проукраїнські дописи, видаляти сліди активності, уникати публічних висловлювань.

У лютому на тимчасово окупованій частині Херсонської області набув чинності новий указ так званого губернатора Сальдо, який забороняє мешканцям користуватися обладнанням для прийому супутникового радіо- й телесигналу — зокрема того, що дозволяє ловити українські канали. Ця заборона — ще один крок у системному наступі рф на права людини, подібному до того, що триває в анексованому Криму.

Нещодавно Україна довела в Європейському суді, що росія цілеспрямовано порушує права людей на окупованих територіях. Було зареєстровано 1101 позов від українських громадян — більшість із них стосується незаконного відчуження майна.

Анна Бальчінос

Також Вам може сподобатись:

06 травня 2025 р.

Європейський суд визнав порушення прав людини у Криму масовими

28 квітня 2025 р.

В окупованому Криму порушили справу проти жінки за коментар у соцмережі

05 травня 2025 р.

Викрадені 10 тисяч експонатів Херсонського музею вивезли до Криму

30 квітня 2025 р.

За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми

03 травня 2025 р.

Мирова суддя з Ялти отримала 13 років тюрми

05 травня 2025 р.

Окупанти в Криму звинуватили місцевого жителя у співпраці з розвідкою України

06 травня 2025 р.

Начальників окупаційних структур відправили за ґрати на Херсонщині

07 травня 2025 р.

Байкери з Криму влаштували показову акцію на тлі протестів у Празі

08 травня 2025 р.

Армія росіян атакувала 33 населені пункти Херсонщини та поранила шістьох людей

29 квітня 2025 р.

Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму

07 травня 2025 р.

Неповнолітнього диверсанта з Миколаївщини засудили за диверсію

08 травня 2025 р.

На Одещині торгували посадами для неохочих мобілізуватися

05 травня 2025 р.

У Миколаєві викрили схему ухилення від мобілізації та затримали здирників

28 квітня 2025 р.

Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму

07 травня 2025 р.

В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян