21 квітня 2025 р. 21:22
(ФОТО: ШоТам)
Міська влада внесла зміни до рішення щодо прийняття у комунальну власність закладів професійної освіти. До списку увійшли сім училищ і ліцеїв, що працюють на території міста, і на які вже виділили понад 100 мільйонів гривень.
Відповідний проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства.
Йдеться про заклади, які безоплатно передаються з державної до комунальної власності Миколаївської міської територіальної громади.
За словами начальниці управління комунального майна Тетяни Дмитрової, сьогодні на міську раду покладено фінансування цих навчальних закладів. У 2024 році вже були виділені понад ста мільйонів гривень на їх утримання.
Виникло питання, чи заселені гуртожитки цих закладів. Як зазначила Дмитрова, у закладах триває навчальний процес, а у гуртожитках живуть студенти. Наразі є тільки декілька гуртожитків, які не використовуються через те, що вони або потребують ремонту, або облаштування укриття. Всі інші, в яких є укриття, працюють.
До нового списку увійшли:
Рішення ухвалили на підставі листа управління освіти міської ради, який надійшов ще у серпні 2024 року. Підставою для передачі є Закон України "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності".
Таким чином, місто може взяти на баланс повний перелік майнових комплексів освітніх закладів, які функціонують у Миколаєві. Це дозволить місту самостійно управляти їхньою діяльністю, здійснювати ремонти, фінансувати обладнання й інші потреби коштом місцевого бюджету.
Рішення мають ще розглянути на наступній сесії Миколаївської міської ради.
Також Очаківську загальноосвітню санаторну школу-інтернат планують реорганізувати у філію комунального Миколаївського обласного академічного ліцею "Відродження" — це частина загальної реформи шкільної мережі. В області вже перепрофільовано дві подібні школи, і Очаківська має стати третьою.
Згідно з постановою Кабміну, ухваленою в березні, з 1 вересня 2025 року держава припинить фінансування зарплат учителям у школах, де навчається менше ніж 45 учнів. Під загрозою — 31 школа в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, з них найбільше — 22 — саме на Миколаївщині.
Анна Бальчінос
22 квітня 2025 р.
Масове закриття шкіл загрожує Миколаївщині14 квітня 2025 р.
На Миколаївщині санаторну школу-інтернат планують реорганізувати через реформу шкільної мережі21 квітня 2025 р.
На Півдні України нарахували 31 школу, які можуть залишитися без державного фінансування27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами19 квітня 2025 р.
Громади Півдня України отримають кошти на облаштування укриттів у школах23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію