23 грудня 2024 р. 15:58
(ФОТО: Миколаївська міська рада)
Миколаївська експертна-громадська рада у 2024 році долучилась до створення інноваційних проєктів громади та впровадила концепцію блакитної економіки.
Про це повідомила пресслужба Миколаївської міської ради.
У Миколаєві провели підсумкове засідання колегій громадських рад, які працюють при виконавчих органах міської ради. У 2024 році експерти активно брали участь у розробці ключових проєктів, таких як стратегія розвитку міста, концепція індустріального парку, ревіталізація суднобудівного заводу та інші ініціативи.
Міський голова Олександр Сєнкевич підкреслив, що громадські ради — основа демократії. Підсумовуючи рік, голова експертно-громадської ради Артем Ващиленко зазначив, що 2024 році провели 12 робочих груп та стратегічних сесій.
Також присвятили час на розробку Стратегії розвитку Миколаєва та Портфоліо проєктів трансформації міста у сфері блакитної економіки.
Серед іншого, експерти працювали над:
Кім цього, створили механізми для муніципальної програми, спрямованої на підтримку стійкої трансформації бізнесу.
Також під час заходу визначили плани діяльності громадських рад на 2025 рік. Серед основних цілей: розробка заходів для підтримки місцевих галузей економіки, повернення бізнесу й жителів до Миколаєва; залучення міжнародних проєктів і донорських організацій для відновлення й розвитку міста; підготовка пропозицій щодо вдосконалення громадської участі в управлінні; сприяння впровадженню наглядових робіт на комунальних підприємствах та установах.
Громадські ради — це тимчасовий консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Вперше можливість кожного громадянина брати безпосередню участь у веденні державних справ була закріплена Організацією Об’єднаних Націй у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права 1966 року.
Нещодавно влада Миколаєва виділила понад 28 мільйонів на економічний та соціальний розвиток міста. Планують побудувати два Меморіали, колумбарій, встановити гучномовці, створити індустріальний парк та цифровізувати топографію міста.
Також в рамках онлайн-форуму "Mykolaiv Blue&Green Economy" представили нові інноваційні проєкти щодо розвитку інфраструктури міста. Проєкти були орієнтовані на збереження водних ресурсів, розвиток судноплавства, риболовлі, туризму та підтримці екологічно чистих бізнес-моделей.
Анна Бальчінос
24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу18 квітня 2025 р.
Мер Миколаєва розпорядився скликати сесію міської ради: кадрові та бюджетні рішення24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами21 квітня 2025 р.
Миколаївводоканал оголосив про пошук підрядника для відновлення доріг20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини