01 грудня 2024 р. 09:58
(ФОТО: Миколаївська ОДА)
Під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у Миколаєві розповіли, як працювали над енергонезалежністю та реалізовували План стійкості регіону.
За інформацією пресслужби Миколаївської ОДА, на тлі постійних ворожих атак на енергетичну інфраструктуру впроваджуються заходи для досягнення енергонезалежності області.
За словами начальника управління житлового-комунального господарства Євгена Гладкова, вже встановлено 25 сонячних електростанцій загальною потужністю 1,3 МВт на об'єктах соціальної сфери, а також 29 станцій потужністю 1,6 МВт - у комунальних підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.
У рамках розвитку впровадження когенераційних установок (КГУ) до кінця 2024 року планується встановити сім нових об'єктів загальною потужністю 10,1 МВт.
У 2025-2026 роках передбачено розширення генерації за допомогою енергії сонця (три об'єкти потужністю 30,9 МВт) та вітру (шість об'єктів потужністю 28,8 МВт).
Регіон також активно співпрацює з донорами та бізнесом у напрямку реалізації понад 40 проєктів енергоефективності.
Євген Гладков звернувся до уряду з проханням сприяти отриманню технічної допомоги для встановлення когенераційних установ у медичних закладах.
Заступник міністра енергетики Микола Колісник підтвердив готовність надати підтримку Миколаївщині. За його словами, була створена група з 30 фахівців, які забезпечують технічну допомогу громадам і регіонам.
Щодо співпраці з донорами - більшість з них працюють із центральними органами влади, тому наше головне завдання - необхідно розробити проєктні пропозиції та оперативно залучити фінансування, - зазначив Колісник.
Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім запропонував передати контакти цієї групи для організації технічних експертиз у громадах. Це допоможе сформувати ефективний енергетичний план регіону.
Наш спільний обов’язок - створити "острови енергонезалежності" у кожній громаді області, - підкреслив Кім.
Він закликав громади активно долучатися до роботи над енергетичним планом "Зелена енергетика", бо це майбутнє України.
Також особливу увагу приділили підтримці ветеранів та їх сімей. У регіоні вже діють комплексні програми допомоги, а також онлайн-платформа, яка об'єднала всі необхідні послуги. Обговорили й стратегії відновлення регіону з міжнародними партнерами.
На встановлення джерел електроживлення та підготовку до зими закладів освіти з бюджету виділили понад 35 мільйонів гривень. На сьогодні освітні заклади області забезпечені 782 автономними джерелами живлення різної потужності та 80 енергоефективними системами Tesla, які можуть бути використані у разі перебоїв з електропостачанням. У закладах, що перебувають в обласному підпорядкуванні, було встановлено 43 системи Tesla та 156 генераторів.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу24 квітня 2025 р.
Труханов розпорядився оновити команду з міжнародної співпраці в Одесі20 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують оновити амбулаторію на проспекті Богоявленському21 квітня 2025 р.
Миколаївводоканал оголосив про пошук підрядника для відновлення доріг