08 січня 2025 р. 15:58
(ФОТО: UAnimals)
У Миколаєві внесли зміни до розмежування обов’язків з утримання міських об’єктів благоустрою. Йдеться про питання утилізації тварин для запобігання поширення потенційних інфекцій.
На засіданні виконавчого комітету Миколаївської міської ради було затверджено внесення змін до рішення від 24 березня 2023 року № 178, яке регулює розподіл відповідальності за утримання об’єктів благоустрою між комунальними підприємствами та виконавчими органами.
Зокрема, члени виконкому змінили пункт щодо "Підбору та кремації трупів тварин" у переліку заходів з утримання міської інфраструктури. Цей обов’язок тепер закріпили за комунальним підприємством "Центр захисту тварин".
Рішення було прийнято з метою чіткого розмежування відповідальності за утримання об’єктів благоустрою відповідно до чинного законодавства України, включаючи Правила утримання зелених насаджень, Технічні правила ремонту доріг та інші нормативні акти.
Виконання цього пункту передбачає забезпечення чистоти та порядку в місті, а також утилізацію трупів тварин для запобігання розповсюдженню можливих захворювань. Контроль за реалізацією рішення покладено на заступника міського голови Юрія Андрієнка.
Згідно з проєктом рішення, це спрямоване на покращення благоустрою міста та створення комфортного середовища для мешканців.
Від початку повномасштабного вторгнення на вулицях Миколаєва значно зросла кількість безпритульних тварин, особливо собак. Основною причиною є масове покидання тварин їх власниками під час евакуації у 2022 році. Комунальне підприємство "Центр захисту тварин" працювало над розв'язанням цієї проблеми, попри складні умови, такі як обстріли та дефіцит кадрів.
У серпні в Миколаєві поліція відкрила кримінальну справу, пов’язану з перевезенням трупів тварин. На місці дорожньо-транспортної пригоди було виявлено понад 300 кілограмів мертвих тварин. Для перевірки законності таких дій слідчі внесли цей випадок до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 299 Кримінального кодексу України — "Жорстоке поводження з тваринами".
За останні 10 років в Україні Генеральна прокуратура зафіксувала 1599 злочинів, пов’язаних із жорстоким поводженням із тваринами. У судовій практиці вже є вироки, які передбачають реальні тюремні терміни. У 2024 році до суду дійшли 32 справи за цією статтею, що становить 18% від усіх відкритих проваджень.
Анна Бальчінос
27 квітня 2025 р.
Правоохоронці викрили схему з мертвими душами у лікарнях Миколаївщини30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу26 квітня 2025 р.
У Миколаєві готуються покарати власника закладу, де голосно вмикали російську музику28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР21 квітня 2025 р.
На Миколаївщині використовували фіктивні фірми для відмивання грошей29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами