13 листопада 2024 р. 11:58
(Фото: МОЗ)
Україна вперше приймає Європейський регіональний саміт шкільного харчування.
Про це повідомили в пресслужбі МОЗ.
У дописі йдеться про те, що торік Україна приєдналася до Коаліції шкільного харчування й відкрила нові можливості для обміну досвідом і впровадження найкращих практик. В листопаді цього року у Києві розпочався перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування, на якому зібралися українські та європейські високопосадовці, фахівці та громадські активісти – близько 500 учасників з різних куточків світу. Мета заходу – об’єднати зусилля для зміцнення програм харчування у закладах освіти не лише в Європі, а й за її межами.
Коаліція шкільного харчування — це глобальне партнерство урядів, міжнародних організацій, громадянського суспільства та приватного сектору, спрямоване на забезпечення всіх дітей здоровим, поживним і сталим харчуванням у школах. Метою коаліції є розширення програм шкільного харчування, покращення здоровʼя та успішності учнів, а також підтримка місцевих економік через закупівлю продуктів у дрібних фермерів. Коаліція також прагне досягти цілей сталого розвитку ООН, зокрема цілі 2 — Подолання голоду — до 2030 року.
У заході взяли участь Премʼєр-міністр України, перша леді України, міністри, які відповідають за впровадження реформи шкільного харчування, голови обласних державних адміністрацій, урядовці й посли провідних європейських країн, представники понад 20 міжнародних організацій.
Фото: МОЗ
"Мета реформи шкільного харчування – сформувати у дітей здорові харчові звички та закріпити їх. Це про збереження їхнього здоров’я і зараз, і в майбутньому. Тому попри війну ми продовжуємо активно працювати над втіленням реформи. І нам є чим пишатися: це й оновлені норми харчування, в які закладені усі необхідні для гармонійного розвитку дітей продукти, і затверджене сезонне меню, і вимоги до безпеки харчових продуктів. Ми з радістю готові ділитись цим досвідом з партнерами по коаліції заради того, аби її амбітна мета – забезпечити кожній дитині до 2030 року можливість щодня отримувати здоровий, поживний обід у школі – була досягнута", - зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Він поділився досягненнями реформи шкільного харчування, зокрема розповів про новий санітарний регламент та постанову уряду № 305, що встановлюють норми харчування в школах. Він також нагадав про те, що за чотири роки впровадження реформи розроблено нове меню для шкіл, розпочато модернізацію матеріально-технічної бази навчальних закладів, а також проведено чотири національні форуми для представників понад 1400 громад.
Реформа шкільного харчування в Україні розпочалася у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Її основна мета — забезпечити учнів закладів освіти збалансованим та корисним харчуванням, а також популяризувати культуру здорового харчування серед дітей та їхніх родин.
Учасники саміту обговорювали вплив збалансованого харчування в школах на успішність учнів та їхнє здоров’я. Окремі дискусії присвятили економічному аспекту програм шкільного харчування, їхньому сталому фінансуванню, обговоренню модернізації шкільних їдалень і кухонь, будівництва нових обʼєктів і оновлення наявних для покращення інфраструктури. Крім того, важливим аспектом дискусії став розвиток персоналу, що працює в шкільних їдальнях.
Володимир Шкаєв
28 квітня 2025 р.
Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок16 квітня 2025 р.
Харчування дітей у школах Одеси: що вирішили на сесії міської ради30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії20 квітня 2025 р.
Одеська дитяча лікарня обрала постачальника харчування за 18 мільйонів29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше19 квітня 2025 р.
Двом одеським лікарням обрали годувальника пацієнтів на 30 мільйонів25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування21 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують взяти на баланс сім профтехучилищ, на які вже виділили 100 мільйонів29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання