15 серпня 2020 р. 17:00
15 серпня, в Одесі, почала свою роботу Третя ромська школа громадсько-політичної участі-2020, яку організували спільно Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" та Громадська організація "Правозахисний ромський центр".
Її метою є навчання ромських активістів та активісток принципам розвитку лідерства, ефективним формам громадської та політичної участі, а також мережування та формування регіональної спільноти політично активних ромських лідерів.
Як пояснив президент Правозахисного ромського центру Володимир Кондур, участь у школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних 15 ромських активістів з подальшим їх залученням до проведення просвітницької роботи в громадах, де проживає ромська етнічна спільнота.
Перший модуль було присвячено політичній участі, системі органів влади та виборам. Наступні два модулі проходитимуть онлайн, їхніми темами будуть права людини та доступ до правосуддя, а також вивчення проблем у громадах і місцеві адвокаційні ініціативи. Під час заключного, четвертого модулю, який пройде вже в режимі офлайн, учасники та учасниці Школи вивчатимуть основи громадської діяльності в Україні, створення та менеджменту неурядових організацій, комунікацію та роботу зі ЗМІ.
Крім теорії, учасники виконуватимуть практичну роботу, зокрема розробляючи дорожні карти змін у громадах. У подальшому на їхній основі передбачається аналіз з подальшим формулюванням місцевих проблем та визначенням пріоритетів.
Після завершення навчання учасники Школи отримають сертифікати, а найбільш активний випускник або випускниця пройде безоплатне стажування у Верховній Раді.
"Ми сподіваємося, що ви станете справжніми агентами змін, які будуть покращувати життя ромів у своїх громадах, навчаться захищати права людей, будуть краще розуміти законодавство і вміти застосувати ці знання у житті", - зазначив під час відкриття Школи Володимир Кондур.
"Зараз українським громадянам, зокрема й ромським спільнотам, потрібно переходити від того, щоб щось просити у влади до того, щоб впливати на неї у законний спосіб. А для цього слід знати механізми впливу, розуміти їхнє застосування і впроваджувати їх у життя. Місцеві вибори 2020 року та нова конфігурація можливостей для громадського впливу в об’єднаних територіальних громадах є значним викликом та можливістю для ромських активістів і активісток, які прагнуть бути голосом як ромської спільноти, так і усієї місцевої громади. І саме для посилення потенціалу ромських активістів та активісток впливати на місцеву політику в громадах і проводяться наші навчальні програми", - розповів представник Одеського Комітету виборців Ігор Бринош.
"Знати основи державного управління, розуміти принципи функціонування влади і основи прав людини - важливо для громадського активіста. А сьогодні в нашій Школі навчається чимало ромських волонтерів, громадських діячів, яким такі знання вкрай потрібні", - наголосила тренерка школи, адвокатка Юлія Лісова.
"Я психолог за освітою і активно займаюся волонтерською, громадською діяльністю. І хочу відповідно розвиватися у цьому напрямку, а тому така Школа для мене дуже важлива. З одного боку, я хочу, аби мій народ жив краще, аби ми могли спільно вирішувати проблеми ромської спільноти, а з іншого боку - змінювати ставлення суспільства до ромів, аби в ньому ніколи не було місця упередженості і негативу", - розповіла учасниця Школи Ізаура Дрима.
Учасники Школи громадсько-політичної участі також провели флешмоб, підтримавши учасників протестів у Білорусі та виступивши проти насилля і порушення прав людини у сусідній державі.
"Ми відстоюємо верховенство прав людини та підтримуємо демократичні цінності, права і свободи людини. І тому нас непокоїть хвиля насилля, яку ми спостерігаємо у Білорусі, адже вищим джерелом влади у демократичній країні має бути народ, а не сила", - зазначили учасники Школи.
Нагадаємо, Одеській області до місцевих виборів підготують 60 ромських активістів, які зможуть стати кандидатами на місцевих виборах 2020 року.
28 квітня 2025 р.
Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни01 травня 2025 р.
Суд визнав незаконною ліквідацію гімназії на Миколаївщині03 травня 2025 р.
На Півдні України російську мову витіснили зі шкіл02 травня 2025 р.
Це війна не тільки з росією: в Одесі згадали події 2 травня25 квітня 2025 р.
Кримських юнаків готують на гарматне м'ясо для армії рф22 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт про хвилину мовчання30 квітня 2025 р.
За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів03 травня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії02 травня 2025 р.
Української мови в Одесі стало більше: боєць Азову про зміни за три роки01 травня 2025 р.
Оновлено! Миколаївська облрада збирається вирішити долю розвитку області, кадрів та майна