12 березня 2025 р. 20:21
(Фото: Інтент/Ната Чернецка)
В експозиції виставки “Салон художньої фотографії 2025” представлено 90 фоторобіт виконаних в різних жанрах від 30 авторів, серед яких відомі в Україні та за її межами майстри — Олена Мартинюк, Євген Ком, Олег Куцький та інші.
Кореспондентка Інтента побувала на виставці та поспілкувалася з фотографами.
Зазначимо, що це щорічна подія, яку організує Одеська обласна організація Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ).
"Кожен кадр - це не просто зображення. Це крик, це свідчення, це відбиток історії. Це доказ того, що ми є. Що нас не зламати. Що Україна стоїть", - каже Олег Куцький, колишній голова правління обласної НСФХУ.
<picture>
На фото: ліворуч - Олег Куцький, праворуч - Олександр Воропаєв
За інформацією Інтента, після відкриття фотовиставки відбулися загальні збори Одеського відділення НСФХУ. Новим головою правління одеського відділення Національної спілки фотохудожників України обрали одеського фотографа Олександра Воропаєва, який підтвердив нам цю інформацію. Олег Куцький очолював Одеське відділення НСФХУ більш ніж п'ятнадцять років.
Фотографка Світлана Корольова, яка вперше приймала участь у виставці трьома світлинами каже, що експозиція відображає сьогодення — це завжди надає роботам особливої глибини та актуальності.
"Впевнена, що глядачі знайдуть серед різноманіття авторських бачень світлини, які зацікавлять або вразять найбільше. Тому що ми різні, відчуваємо, проживаємо та передаємо сьогодення по різному", - вважає одеситка.
Виставка проходить у Всеукраїнському центрі болгарської культури: провулок Івана Луценка, 9. Експозиція буде працювати до 31 березня.
Зазначимо, що відкриття виставок та різноманітних просторів для митців різного жанру та напряму має зробити Одесу більш привабливою для молодих діячів культури, адже на думку кураторки Музею сучасного мистецтва Анни Мороховської, після початку вторгнення російської федерації в Одесі загострилась скрута культурного життя, яка спостерігалась й до війни. Й це сталося саме через закриття виставок та художніх галерей міста.
Раніше першою виставкою Музею сучасного мистецтва Одеси за новою адресою, вулиця Європейська 31/33, став проєкт "Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан". Експозиція робот одеського художника Дмитра Дульфана (1971-2024) відкрилася 1 березня.
Також в місті працює нова виставка скульптора та художника Михайла Реви під назвою "Щоденники Часів". Особливістю виставки є використання реальних уламків ракет, мін і снарядів, які митець трансформує у символічні образи. У його картинах можна побачити не лише темряву та руйнування, а й надію, світло та незламність духу.
Виставка триватиме до 24 березня у Міжнародному культурному центрі "УНІОН".
Ната Чернецька
27 квітня 2025 р.
Одеський художник-військовослужбовець взяв участь у виставці в Києві25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни28 квітня 2025 р.
Відомо, коли відбудеться другий бій Усика та Дюбуа27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона18 квітня 2025 р.
Інститут національної пам'яті став на бік Кіпера проти Жванецького19 квітня 2025 р.
В Одесі ініціювали встановлення міжконфесійної каплиці та меморіалу21 квітня 2025 р.
В Одесі обговорили створення міжконфесійної каплиці14 квітня 2025 р.
Європа вже готується до можливої агресії, а в нас досі проблеми з евакуацією музеїв, - Олександра Ковальчук22 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт про хвилину мовчання30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні