28 січня 2021 р. 12:52
Через постійні «мінування» в одеських школах замислилися про посилення заходів безпеки: тут хочуть встановити камери по периметру закладів, а також найняти охоронців з числа «Муніципальної варти».
Про це під час засідання комісії з питань законності розповів директор департаменту муніципальної безпеки Віктор Кузнєцов, - інформує Центр публічних розслідувань.
Ці заходи обійдуться тільки для шкіл щонайменше в 5 мільйонів гривень.
Шкільних охоронців не збираються звільняти, а підпорядкувати їх КУ «Муніципальна варта». Також при переведенні їх хочуть перевірити на предмет необхідних навичок, судимостей тощо.
Така ж реформа чекає на дитячі садки. Тут за штатним розкладом є тільки нічні охоронці, тоді як відеокамери ж дозволять пізнавати особи зловмисників і стежити за територією.
«Ми хочемо встановити по 5-8 камер по периметру і біля входу, в тому числі з функцією розпізнавання осіб», - Віктор Кузнєцов.
Також пости охорони обладнають кнопками швидкого реагування, які виходять на три групи охорони. Ці групи у будуть виїжджати в разі надзвичайної ситуації.
Нагадаємо, 25 січня невідомі хулігани знов атакували навчальні заклади в Одесі, проте тепер захопили ще й область. Зокрема на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про те, що 373 дитячі садочки, школи, ліцеї та учбово-виховальні комплекси Одеси та області заміновані.
Того ж дня Одеський міський голова Геннадій Труханов доручив департаменту муніципальної безпеки обговорити з Національною поліцією можливість створення у департаменті власного вибухотехнічного підрозділу.
Окрім того, Геннадій Труханов розпорядився співробітникам "Муніципальної варти" посилити патрулювання біля дитячих садків, для того щоб оперативно надавати допомогу з евакуації дітей, а також наголосив на необхідності посилити заходи безпеки безпосередньо в дитсадках.
20 січня на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про те, що 186 дитячих садочків та учбово-виховальних комплексів заміновані.
15 січня правоохоронці витратили 11 годин на перевірку 185 дитячих садків, а багатьом одеситам довелося передчасно забирати дітей додому.
13 січня поліція більш ніж шість годин витратила на перевірку інформації про бомби в 26 дошкільних закладах. Вибухівку в жодному не знайшли.
Матеріал підготовлено в рамках роботи Центру публічних розслідувань.
29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона22 квітня 2025 р.
Одесити вночі постраждали від атаки російських безпілотників25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу26 квітня 2025 р.
Адміністрація морських портів почала шукати підрядника для ремонту причалу, пошкодженого росіянами18 квітня 2025 р.
Інститут національної пам'яті став на бік Кіпера проти Жванецького23 квітня 2025 р.
У прокуратурі показали наслідки масованої атаки на Одесу30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу