28 квітня 2025 р. 08:42

В окупованому Криму порушили справу проти жінки за коментар у соцмережі

(ФОТО: Zmina.info)

В окупованому Криму російські силові структури продовжують систематично переслідували місцевих мешканців. За тиждень зафіксовано кілька нових випадків незаконних затримань та порушень прав людини.

Про це повідомило Суспільне.Крим.

Одним із таких випадків стало затримання мешканця Сімферополя. За версією російських силовиків, чоловік нібито збирав інформацію про розташування військових об'єктів окупаційної армії та передавав її Службі безпеки України. Затриманий нібито підтвердив свою причетність до співпраці з українськими спецслужбами й надав свідчення.

Кримінальне провадження фсб порушило за статтею про "конфіденційне співробітництво з іноземною державою", що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років. 

Іншим випадком став процес проти жінки з Криму, яку звинувачують у "екстремізмі". Жінка написала в одному з коментарів у соцмережі Facebook фразу "хороший русский — мертвый русский". Після цього до неї прийшли співробітники фсб і провели обшук у її помешканні. 

Пропагандистські ЗМІ рф, зокрема, повідомляли, що жінка нібито закликала до знищення російської мови та нації. Однак жодних підтверджень цієї інформації надано не було, і правоохоронці не змогли знайти достатньо доказів для таких звинувачень. 

Правозахисники вказали, що звинувачення можуть бути безпідставними, адже за коментар у соцмережі жінці не мали б висувати таке обвинувачення, як "екстремізм". Цей випадок є ще одним прикладом політичного переслідування в умовах окупації.

Репресії проти місцевих мешканців в Криму продовжуються, і кожен тиждень приносить нові факти незаконних затримань, обшуків та порушень прав людини, які набувають системного характеру в умовах тривалої окупації.

Також у тимчасово окупованому Криму щонайменше 92 українці утримуються за ґратами за сфабрикованими обвинуваченнями у "шпигунстві" та "диверсіях". Правозахисники повідомляють про тортури, психологічний тиск і постановочні відео зі "зізнаннями".

За перші три місяці 2025 року на півострові зафіксували щонайменше 13 обшуків, із яких 7 провели у представників кримськотатарської спільноти. Найбільше затримань — 14 випадків — пов’язані з "дискредитацією армії", ще 13 людей обвинувачено у "держзраді", 5 — у справі "Хізб ут-Тахрір".

Нещодавно виповнилося дев’ять років із моменту заборони Меджлісу кримськотатарського народу окупаційною адміністрацією росії. Попри це, Меджліс не припинив боротьбу за права кримських татар і продовжує відстоювати деокупацію Криму.

Анна Бальчінос

Також Вам може сподобатись:

21 квітня 2025 р.

В окупованому Криму за шпигунство звинуватили 92 українців

30 квітня 2025 р.

За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми

17 квітня 2025 р.

В Криму зафіксували понад 10 тисяч випадків порушень прав людини

20 квітня 2025 р.

В Офісі Президента відреагували на можливе визнання окупованого Криму російським

27 квітня 2025 р.

Девʼять років тому росія оголосила Меджліс кримських татар екстремістами

28 квітня 2025 р.

Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму

25 квітня 2025 р.

Кримських юнаків готують на гарматне м'ясо для армії рф

29 квітня 2025 р.

Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині

15 квітня 2025 р.

Системний терор у Криму: дискредитація армії - головне звинувачення

29 квітня 2025 р.

Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму

17 квітня 2025 р.

Розстріляні за культуру: як знищували кримськотатарську інтелігенцію

14 квітня 2025 р.

Європа визнала збитки від окупації Криму: шлях до компенсацій відкрито

23 квітня 2025 р.

В ООН озвучили порушення прав кримських татар

18 квітня 2025 р.

Окупанти викрали українських дітей: сотні кримських сиріт розкидані по регіонах рф

28 квітня 2025 р.

Два підпали за ніч: диверсанти про знищення стратегічних об’єктів на Одещині