29 серпня 2018 р. 16:20
Цією статтею Інтегріті ЮА розпочинає серію аналітики про діяльність депутатів Київської міської ради в рамках проекту з «Атестація депутатів», започаткованого Одеською обласною організацією ВГО КВУ.
За період з 1990 по 2015 роки депутатами Київради було обрано понад 700 представників територіальної громади міста Києва.
На сьогодні у Київській міській раді VIІІ скликання працює 120 депутатів поділених на такі фракції: Депутатська фракція «Солідарність» (52 депутати); Депутатська фракція «об’єднання «Самопоміч» (22 депутати); Депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (17 депутатів); Депутатська фракція «Єдність» (15 депутатів); Депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (14 депутатів).
Перед початком нового політичного сезону з візитів до громадських приймалень ми починаємо проводити моніторинг персональної діяльності депутатів Київської міської ради.
Для чого моніторити депутатів?
Часто кияни навіть не знають прізвища депутата, якого вони делегували в міську раду. Ще менше мешканці столиці обізнані з поточною діяльністю тих, кому доручили представляти громаду. Моніторинг місцевих депутатів дозволяє не лише назвати тих обранців, які відверто нехтують своїми обов’язками, а й виявити корупційні ризики в їх діяльності, дослідити, хто сумлінно і якісно виконує свої обов’язки.
Типові невідповідності з якими ми стикаємось під час відвідин депутатських приймалень
Однією з суттєвих проблем є особистий доступ громадян до депутатів. В основному, громадянин може потрапити до свого депутата в середньому 1-2 рази на місяць.
В рамках проведеної роботи, ми стикаємось з тим, що депутати, в основному, не мають заздалегідь визначеного графіка прийму виборців, а зустрічі часто проводять їхні помічники. Серед тих, кого ми вже відвідали ця проблема є у Ігоря Баленка, Володимира Гончарова, Лариси Дегтярьової, Вікторії Мухи, Володимира Бондаренка, Вадима Пишняка.
Місцеві депутати, хоча і мешкають в Києві, не охоче переймаються прийомом виборців у вихідні дні. В цей час їх приймальні, як правило, закриті.
Часто депутати та їх громадські приймальні випускають газети, мають ФБ-сторінки, де вони звітують про свою діяльність. Разом з тим, газети, як правило, не є періодичними, а акаунти в соціальних мережах не передбачають можливості відвідувачам залишати коментарі.
Відсутність зворотнього зв’язку з виборцями аж ні як не сприяє підвищенню довіри до депутатів, призводить до розчарування, а також до зниження участі громадян в конструктивному діалозі з органами самоврядування, прояві громадянської ініціативи.
Дрібниць в політиці не буває, або де київські депутати приймають громадян
Як свідчить практика, депутатські приймальні в основному знаходяться за адресами, де зареєстровані громадські організації. Цей аспект потребує більш ґрунтовного дослідження, адже може свідчити про конфлікт інтересів у разі, якщо депутат або його родичі є засновниками таких громадських організацій: приймальня Сергія Кримчака, приймальня Андрія Задерейка, приймальня Володимира Гончарова, приймальня Лариси Дегтярьової
Наприклад, за адресою: м. Київ, вул. Л. Руденко, 10-в, розміщеною на сайті Київради1, депутата Володимира Бохняка (фракція «Всеукраїнське об’єднання «Свобода») знайти не вдалося. Невідомо, де депутат проводить прийом, адже ні його ФБ-сторінка2, ні інші відкриті джерела, не мають згадки про можливість контакту. При цьому номери телефонів також перебувають в зоні недосяжності.
Натомість, громадська приймальня Ігоря Баленка (фракція «Солідарність») за відомостями в ФБ та інформації з офіційного веб-сайту Дарницької державної адміністрації у місті Києві співпадає з адресою приймальні іншого депутата міськради Андрія Задерейка (фракція «Єдність»). Зверніть увагу, що обидва депутати представляють зовсім різні фракції Київради. При цьому Ігор Баленко є досить впливовим бізнесменом3, здатним приймати містян не розділяючи офіс з депутатами інших фракцій. Можна припустити, що таке сусідство депутатів продиктовано близькістю їхніх виборчих округів, а не інтересів.
Так само ділять на двох приймальню депутати Київради Прохор Антоненко і Олег Чернецький, які є представниками однієї фракції Київради на відміну від своїх колег Ігоря Баленка та Андрія Задерейка.
Що стосується матеріально-технічного забезпечення депутатів, то тут, як правило, істотних проблем не фіксується. В основному столичні депутати забезпечені необхідною технікою для ведення прийому мешканців громади.
Загалом, ми відвідали лише 1/3 від загальної кількості депутатських приймалень у серпні. До кінця вересня плануємо обійти всіх місцевих депутатів щоб виявити цікаві факти, які стануть у нагоді як громадянам так і самим депутатам.
Далі буде.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:
На сайті організації
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:
В соціальній мережі Facebook
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Києві звертайтесь до Громадської організації «Інтегріті ЮА», anticor.ngo2017@gmail.com
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Київ за реалізацію ініціативи відповідає Громадська організація «Інтегріті ЮА».
09 травня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії10 травня 2025 р.
Земельна комісія погодила винесення на розгляд сесії дозволу на надання у власність двох десятків ділянок05 травня 2025 р.
Статки мерів на Одещині й не тільки у друкованому номері газети Інтент11 травня 2025 р.
Чверть одеситів заявили, що не залучені до життя міста, але їм цікаво12 травня 2025 р.
Питання тепловиків остаточно затвердили для розгляду позачергової сесії08 травня 2025 р.
В Одесі з поганим звуком погодили важливе рішення для тепловиків09 травня 2025 р.
Кам’яні вишиванки Нової Каховки в окупації: злочин рф проти української культурної спадщини