10 травня 2025 р. 14:54
(Фото: Кримська солідарність)
Українські громадяни, яких росія незаконно утримує у в’язницях після примусового вивезення з окупованого Криму, стикаються із систематичними утисками та порушеннями прав.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Зокрема, мова йде про кримськотатарського журналіста і громадського активіста Ремзі Бекірова, якого позбавляють можливості виконувати релігійні обов’язки відповідно до норм Ісламу. Через спроби здійснювати щоденні молитви, в’язня неодноразово відправляли до штрафного ізолятора. Бекіров оскаржив дії адміністрації колонії, однак його скаргу відхилили, після чого умови утримання лише погіршилися.
Омбудсман наголосив, що випадок із Бекіровим — не поодинокий. До Офісу Уповноваженого регулярно звертаються родичі інших кримських політв’язнів із повідомленнями про тиск через дотримання релігійних норм. Йдеться, зокрема, про перешкоджання у прийманні їжі під час розговіння після посту, заборону п’ятничних молитов та інші форми утисків.
Такі дії з боку російської пенітенціарної системи мають ознаки катувань і грубо порушують міжнародні стандарти у сфері прав людини. Дмитро Лубінець закликав міжнародну спільноту відреагувати на утиски громадян України з тимчасово окупованих територій, посилити тиск на РФ та добиватися звільнення всіх незаконно ув’язнених українців.
Раніше Інтент писав, що громадського журналіста з Криму Ремзі Бекірова, який вже понад п’ять років знаходиться у російському полоні, перевили до колонії суворого режиму.
Тим часом Україна змогла довести в Європейському суді з прав людини, що рф веде системну політику порушення прав людини в окупованому Криму. Як повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко, суд визнав, що порушення не були поодинокими випадками у 2014 чи 2015 роках, а є сталою практикою, яка почалась з моменту захоплення півострова і триває дотепер. Масовість цих порушень прямо пов’язана із впровадженням на анексованій території російського законодавства.
Ірина Глухова
06 травня 2025 р.
Європейський суд визнав порушення прав людини у Криму масовими30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми01 травня 2025 р.
Міжнародна спільнота визнала справу кримського журналіста прикладом політичних репресій03 травня 2025 р.
Мирова суддя з Ялти отримала 13 років тюрми28 квітня 2025 р.
В окупованому Криму порушили справу проти жінки за коментар у соцмережі06 травня 2025 р.
В Україну повернулися 205 військовополонених05 травня 2025 р.
Викрадені 10 тисяч експонатів Херсонського музею вивезли до Криму08 травня 2025 р.
На Одещині торгували посадами для неохочих мобілізуватися10 травня 2025 р.
В Україні готуються ліквідувати російські церкви, які не перейшли до ПЦУ08 травня 2025 р.
Миколаївські митники викрили схеми з підробленими документами на гуманітарну допомогу10 травня 2025 р.
Крим як Судети: Єврокомісар попередив про повторення помилки 1938 року