29 травня 2024 р. 20:01
(Фото: Інтент.Інсайт)
Дитина не має йти до школи у певному віці, вона має йти до школи, коли до цього готова.
Таку думку в етері Інтент.Інсайт висловив кандидат біологічних наук, засновник та керівник проєкту приватного ліцею "Веда" Володимир Немерцалов.
Він зазначив, що зараз діти йдуть до школи у шість років, проте після восьми років такого підходу можна робити деякі висновки. Важливо, щоб дитина йшла до школи, коли вона готова, а не в певному віці. Експерт пояснив, що готовність визначається спільно вчителями, батьками та самою дитиною.
<span class="ratio ratio-16x9">
За словами Немерцалова, дитину слід розглядати не як об'єкт виховання, а як рівного суб'єкта, партнера у навчанні. У рамках нової української школи, починаючи з першого класу, учень і вчитель навчаються спілкуватися, домовлятися та визначати завдання на день.
"Готовність до школи може бути різною: хтось готовий у п'ять років, хтось у шість, сім або вісім. Законодавство дозволяє адаптивний підхід. У перші два роки молодшої школи (перший і другий класи) діти отримують лише формувальне оцінювання, без оцінок, які вони можуть не розуміти", - сказав він.
Система 12-бального оцінювання, яка використовується зараз, також має свої особливості. Вона базується на системі рівнів компетентності Блюма-Андерсон, яка включає шість рівнів, а не чотири. Найвищий рівень — це творчість. Оцінка не просто відображає кількість правильних відповідей у тесті, а враховує складність завдань та рівень компетентності учня.
Раніше Володимир Немерцалов заявив, що українська освіта має відходити від довгострокового навчання учнів у школах на користь профільного навчання в коледжах та професійно технічних училищах.
Темою попереднього етеру були Крим та трагедія геноциду кримських татар 80 років тому.
Також темами етерів були:
"Донорство крові в умовах воєнного стану". Гостя студії: Вельможко Олена, речниця міського департаменту охорони здоров'я, кураторка проєкту "Донор Одеса".
"Чому в Одесі буксує деколонізація?". Гостем студії став Олександр Городилов, представник Українського Інституту Національної Пам'яті.
З Петром Обуховим, головою постійної комісії з питань транспорту і дорожнього господарства Одеської міської ради, обговорили питання громадського транспорту в Одесі.
Тематикою другого випуску стали укриття. Разом з гостем студії Володимиром Харіщаком, заступником директора департаменту муніципальної безпеки — начальником управління з питань цивільного захисту, оговорили ситуацію з укриттями в Одесі, що робити та до кого звертатися у випадку зачиненого сховища і не тільки.
Тематикою першої зустрічі стали "Воєнні злочини росії проти України". Поговорили про фіксацію воєнних злочинів в Одеській та Миколаївській областях, для чого їх потрібно фіксувати, хто і як це робить та які результати вже є у правозахисників. Гостем студії був голова правління УГСПЛ Анатолій Бойко.
Ірина Глухова
29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни18 квітня 2025 р.
Інститут національної пам'яті став на бік Кіпера проти Жванецького22 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт про хвилину мовчання22 квітня 2025 р.
Одесити вночі постраждали від атаки російських безпілотників22 квітня 2025 р.
Одеська ОВА місяць не погоджувала акції вшанування загиблих30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання