03 березня 2023 р. 18:29
(Фото: Медіацентр Україна - Одеса)
Медичні працівники з Одеської області активно мобілізуються до Збройних сил Україїни.
Як повідомила директорка департаменту охорони здоров'я Одеської обласної військової адміністрації Наталія Одарій-Захар'єва на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса наразі мобілізовані 116 медичних працівників.
Один інтерн вже загинув на фронті. А кожні два тижні відбувається ротація.
За словами Наталії Одарій-Захар'євої, наразі в регіоні не вистачає 80 лікарів з медицини невідкладних станів, втім, Одеська область займає перше місце в Україні за доступністю медичних послуг.
Вона також наголосила, що лікарні Одещини забезпечені коштовним обладнанням, паливо-мастильними матеріалами, медикаментами, генераторами. Та повністю готові працювати під час блекаутів і не тільки один день.
Медики мають можливість надавати якісну медичну допомогу. Тому Одеська область посідає перше місце в країні по доступності медичних послуг. Для мешканців регіону, і для внутрішньо переміщених осіб, котрих зараз 250 тисяч людей, і для військових.
У лютому експерти Інституту масової інформації (ІМІ) повідомили, що впродовж січня 2023 року зафіксували 10 злочинів проти свободи слова в Україні.
Цього місяця на фронті загинув одеський журналіст, письменник, ресторатор Ігор Терьохін. Він з перших днів повномасштабного вторгнення захищав Україну від російських окупантів. Ігор працював у ТРК РИАК та в команді "Глас Медіагрупа". Вивчав виноробство в Одеській національній академії харчових технологій, з часом став ресторатором.
За даними ІМІ, Ігор Терьохін став 44 медійником, що загинув унаслідок російської агресії в Україні. З них вісім – під час виконання журналістської діяльності, 36 загинули як учасники бойових дій або стали жертвами російських обстрілів не під час виконання журналістських обов'язків.
Втім Ігор Терьохін став не єдиним працівником медіа з Одеси, який загинув у січні. Так водій телеканалу OdesaLIVE Олександр Клімов загинув під Соледаром в Бахмутському районі Донецької області 17 січня.
Також У січні репортер німецького видання Bild Бйорн Штрітцель отримав уламкове поранення внаслідок російського обстрілу міста Дружківка (Донецька область). Штріцель сидів біля вікна, коли в місті пролунав вибух, унаслідок чого він дістав легке поранення уламком скла. Журналіст повідомив, що отримав поріз на лобі від скла, коли вечеряв у своєму готелі. Команда Bild, яка перебувала в Дружківці, знімала там репортаж.
Під російський обстріл на Донеччині та Луганщині потрапили дві іноземні та одна українська знімальні групи. Зокрема, журналісти телеканалу "Дім", французького телеканалу TMC та чеського Суспільного мовника. Жодна з них не постраждала.
На початку грудня 2022 року Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) оприлюднила останні дані напередодні Міжнародного дня прав людини, зафіксувавши 67 убивств журналістів і медіаперсоналу під час виконання службових обов’язків у 2022 році.
Кирило Бойко
01 травня 2025 р.
Міжнародна спільнота визнала справу кримського журналіста прикладом політичних репресій27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу26 квітня 2025 р.
Telegram-канал про Одесу визнав себе російським25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні01 травня 2025 р.
Поліцейська з Одещини наїхала на 7-річну дівчинку29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона23 квітня 2025 р.
У прокуратурі показали наслідки масованої атаки на Одесу29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму23 квітня 2025 р.
В Одесі пішов з життя голова профспілки незалежних журналістів