23 травня 2022 р. 11:08
(ФОТО: itvua.)
Засоби масової інформації з початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну подали в Міністерство оборони України майже 9 тисяч заявок на акредитацію.
Про це розповів речник Міністерства оборони України, полковник Олександр Мотузяник в інтерв'ю Національній спілці журналістів України.
Він зазначив, що наразі видані 8 тисяч 207 воєнних прес-карт, з них 4 тисячі 829 – іноземцям.
"Станом на сьогодні від ЗМІ подано майже 9 тисяч заявок на акредитацію. З них перевірку не пройшли лише 94 особи, ще 21 позбавили акредитації. Це невеликі показники порівняно із загальною кількістю запитів", - зазначив Олександр Мотузяник.
Порядок акредитації ЗМІ під час правового режиму воєнного стану наразі визначено наказом Головнокомандувача ЗС України. Алгоритм доволі простий – після надходження запиту від журналіста прес-служба Міноборони надає цю інформацію до Службі безпеки України для перевірки. Там перевіряється передусім приналежність особи до засобу масової інформації, а також інші необхідні відомості. Після позитивного рішення СБУ представникам ЗМІ надсилається прес-карта, на звороті якої зазначено правила роботи у районі ведення бойових дій. За порушення цих правил журналіст може бути позбавлений акредитації.
Нагадаємо, патрульні поліцейські Одеси затримали 11 травня в Київському районі міста чоловіка, який фотографував місце, куди днями влучила російська ракета. В нього знайшли прескарти, які виявилися підробленими. Тож фальшивого журналіста затримали до встановлення особистості.
Пулітцерівська премія оголосила про спеціальну відзнаку для українських журналістів: "За відвагу, витривалість та відданість правді".
Уродженець Болграда журналіст Максим Мединський, який повернувся до лав Збройних сил України одразу після початку повномасштабного вторгнення росії в лютому, загинув в бою з окупантами.
4 травня стало відомо, що від обстрілів окупантів загинув журналіст, військовий кореспондент Олександр Махов.
В Україні створили Фонд пам’яті загиблих журналістів.
Більше про російське вторгнення у хроніці ІзбірКома.
29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині01 травня 2025 р.
Міжнародна спільнота визнала справу кримського журналіста прикладом політичних репресій30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ26 квітня 2025 р.
У Миколаєві акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу22 квітня 2025 р.
У Миколаєві затримали шпигуна, який зливав інформацію "Лохматому"25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні19 квітня 2025 р.
Україна визволила 277 українських захисників напередодні Великодня