21 березня 2025 р. 09:56
(Фото: Суспільне)
За підтримки посольства Японії в Україні та ЮНЕСКО, в лютому 2025 року представники громадської організації "Амадока" та Національного заповідника "Хортиця" провели експедицію на Херсонщині з метою документування шкоди культурній спадщині України, яку спричинила війна.
Про це повідомило UNESCO Ukraine.
Загалом було обстежено 42 археологічні пам’ятки (56 за весь період проєкту), чотири з яких мають національне значення.
Багато курганів, особливо тих, що мають висоту понад два метри, зазнали серйозних руйнувань унаслідок бойових дій.
Характер пошкоджень включає:
Кургани – древні поховальні пам’ятки – є одними з найцінніших археологічних об’єктів, що мають не лише історичне, а й екологічне значення для степових регіонів. У Херсонській області налічується понад 2200 курганів, більшість із яких належать до давніх кочових культур. Ці величні конструкції, зведені тисячі років тому, нині перебувають під загрозою через війну, повідомляє UNESCO Ukraine.
Ці пам’ятки культурної спадщини мають величезне значення для історії, археології та екології Півдня України. Важливо продовжувати моніторинг та відновлення цих об’єктів, щоб зберегти їх для майбутніх поколінь, наполягають в ЮНЕСКО.
Раніше Інтент повідомляв, що міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) України розпочало переговори із Секретаріатом комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО про внесення історико-археологічної пам'ятки "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора" до списку об'єктів Світової спадщини, які перебувають під загрозою.
Під час 46 засідання Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Нью-Делі голова української делегації Анастасія Бондар під час свого виступу актуалізувала питання стану збереження об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Херсонес Таврійський та його хора". Після цього розпочалися переговори із Секретаріатом КВС щодо можливих алгоритмів для внесення цього об'єкта до списку Всесвітньої спадщини, яка перебуває під загрозою.
Ігор Льов
25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць24 квітня 2025 р.
Крим залишиться українським: на переговорах у Лондоні не прийняли анексію та замороження війни30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська23 квітня 2025 р.
В ООН озвучили порушення прав кримських татар21 квітня 2025 р.
В Одесі обговорили створення міжконфесійної каплиці