04 квітня 2025 р. 14:53
(Фото: Скріншот з відео)
В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту на базі двох структур – департаменту земельних ресурсів та департаменту архітектури та містобудування. Це допоможе зекономити місту понад 20 мільйонів.
Про це під час засідання постійної комісії з питань просторового розвитку, землеустрою та регулювання земельних прав повідомив віцемер Олександр Філатов.
За словами посадовця, причина ініціативи полягає у необхідності комплексного підходу до містобудування. У міськраді наголошують, що всі ключові рішення у сфері землекористування базуються на містобудівній документації, адже саме містобудівні кадастрові дані є основою для ухвалення землевпорядних рішень.
"Ми проаналізували закони про державний земельний кадастр, про землеустрій, а також вивчили досвід інших міст — Миколаєва, Дніпра, Черкас, Житомира, Чернівців. У багатьох із них ці функції вже зведено в єдиний департамент, що спрощує процеси та підвищує їх ефективність", — пояснив Філатов.
Також, за його словами, вивчена структура та функціонал департаментів. Зокрема, планується перерозподіл обов’язків між підрозділами. Наприклад, погодження тимчасових споруд хочуть передати районним архітекторам, щоб вони комплексно оцінювали ситуацію на своїх територіях. Крім того, буде зміцнено підрозділи, відповідальні за інженерні мережі, червоні лінії та розвиток міського кадастру.
Заступник міського голови зазначив, що реорганізація дозволить не лише покращити взаємодію між органами влади, бізнесом і громадянами, а й оптимізувати бюджетні витрати. За підрахунками, об’єднання департаментів дозволить зекономити понад 20 мільйонів гривень, скоротивши витрати з 73 до менш ніж 50 мільйонів гривень на рік.
"Зараз, наприклад, подається заява до департаменту земельних ресурсів, потім документи передаються до департаменту архітектури — і ще 30 днів йде на погодження. Якщо об’єднати ці підрозділи, питання можна буде вирішувати буквально за декілька днів, простими службовими записками", — пояснив він.
Під час засідання комісії депутатка Жанна Мандріченко наголосила, що потреба в об’єднанні структур очевидна вже давно: "Такий ланцюжок руху документів навіть у системі електронного документообігу здається зайвим і неефективним".
Вона також звернула увагу на проблеми містобудівної документації, яка часто стає перешкодою для реалізації прав громадян: "Я кожної сесії змушена сором’язливо відмовляти людям, які три покоління живуть у своєму будинку, лише тому, що на папері їхня ділянка раптом стала якоюсь зоною громадської забудови, яка ніколи не буде реалізована".
5 березня виконувач обов’язків директора департаменту архітектури та містобудування Марат Касімов був затриманий в Одесі під час отримання хабара у 10 тисяч доларів США.
Ірина Глухова
23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання25 квітня 2025 р.
Переможець тендеру на Херсонщині був під слідством за фальсифікацію26 квітня 2025 р.
На Одещині депутат визнав, що збрехав у декларації, і відбувся громадськими роботами30 квітня 2025 р.
На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ18 квітня 2025 р.
Виключення Бриндака з земельної комісії та гроші бюджету Одеси замість державних: цікавинки сесії міської ради24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі