17 травня 2021 р. 18:17

Журналісти Одеської області вряди-годи опинились поза числом тих, чиї права порушувались

Експерти Інституту масової інформації у квітні зафіксували в Україні 24 порушення свободи слова, 19 з яких стосувалися саме фізичної агресії проти журналістів.

Про це йдеться в дослідженні ІМІ "Барометр свободи слова".

Найбільше порушень цього місяця зафіксовано в категорії "перешкоджання законній професійній діяльності" – 24. Ця кількість зросла вдвічі в порівнянні з березнем (10 порушень).

У зазначеній категорії відзначилися представники місцевої та судової влади, які не допускали журналістів на засідання сесій, виконкомів, а також на судове засідання. 

Порушення стались у 12 регіонах країни. Лідером є, як зазвичай, Київ (сім), на Волині та Харківщині зафіксовано по три випадки, по два випадки – на Полтавщині та Рівненщині і по одному – у Запоріжжі, на Кіровоградщині, Львівщині, Вінниччині, Черкащині, Чернігівщині та в Чернівцях.

Зазначимо, що це рідкий випадок, коли Одеська область не опинилась у лавах регіонів, де зафіксовані порушення прав журналістів. Втім, сьогодні, 17 травня, відбулося перше засідання по суті за позовом головного редактора видання ІзбірКом Валерія Болгана про захист прав журналістів та проти обмеження їх доступу до приміщення Одеської обласної державної адміністрації і Одеської обласної ради. Валерій Болган за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя оскаржив у суді Правила пропускного режиму до будівлі, де знаходяться Одеська обласна державна адміністрація та обласна рада. Відповідачами є військова частина №3012 Національної гвардії України та голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

У квітні лідерами з порушень прав журналістів стали приватні особи, представники місцевої і судової влади.

Загалом цього місяця утиску своїх прав зазнали 12 журналісток та 10 журналістів.

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 74 випадки порушень свободи слова, 38 випадків перешкоджання, дев'ять обмежень доступу до інформації та вісім побиттів.

Впродовж І кварталу 2021 року слідчі Національної поліції України розпочали досудове розслідування за 48 кримінальними правопорушеннями, пов’язаними з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів.

У першому кварталі 2021 року українська медіаспільнота випустила сім заяв, що стосувалися ситуації зі свободою слова в Україні, та дві заяви на підтримку білоруських журналістів. Окрім того, окремі медіа та журналісти зробили два публічних звернення до влади щодо утиску їхніх прав. Влада публічно відреагувала на чотири таких заяви. 

Журналісти місцевих медіа скаржаться на закритість місцевої влади і вибірковість допуску на заходи під час пандемії COVID-19. 

У березні експерти Інституту масової інформації зафіксували 22 випадки порушення свободи слова в Україні, причому 15 з них стосувалися саме фізичної агресії проти журналістів. В Одеській області такий випадок нарахували один. Йдеться про інцидент із фотографом Євгеном Нікіфоровим, якого підозрюють у скоєнні смертельного ДТП в Одеській області. Нещодавно його відправили під цілодобовий домашній арешт. 

Також Вам може сподобатись:

01 травня 2025 р.

Міжнародна спільнота визнала справу кримського журналіста прикладом політичних репресій

02 травня 2025 р.

На Куликовому полі в Одесі порізали поліцейських

25 квітня 2025 р.

Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні

02 травня 2025 р.

Адміністратор telegram-каналу про Одесу потрапив під санкції

28 квітня 2025 р.

Два підпали за ніч: диверсанти про знищення стратегічних об’єктів на Одещині

02 травня 2025 р.

Це війна не тільки з росією: в Одесі згадали події 2 травня

28 квітня 2025 р.

В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку

29 квітня 2025 р.

Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині

На Одещині затримали посадовця ТЦК за підозрою у платній фальсифікації даних

30 квітня 2025 р.

Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ

29 квітня 2025 р.

Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ

01 травня 2025 р.

Голова Одеської облради Діденко судився з журналісткою: на чий бік стала апеляція

Поліцейська з Одещини наїхала на 7-річну дівчинку

22 квітня 2025 р.

В Приморському суді пояснили, чому відправили в СІЗО адвокатку Мальцева

26 квітня 2025 р.

Telegram-канал про Одесу визнав себе російським