22 листопада 2023 р. 07:59

"Мета агресора - якомога більше цивільних жертв", - Михайло Подоляк

(Фото: сайт Президента України)

Попри місяці активних бойових дій, лінія фронту суттєво не зрушується. Важко побачити деокупацію великих територій. Однак, за словами Михайла Подоляка, радника Володимира Зеленського, про заморожений конфлікт мова не йде. Інтерв'ю Джоан де Рійке публікується в перекладі Артура Чупригіна спеціально для Інтента. 

"І все ж на передовій немає припинення бойових дій, - вказує Михайло Подоляк, коли ми беремо у нього інтерв’ю по відеозв’язку з Києва для demorgen.be. - Хоча світ може не бачити багатьох змін територіально, бої відбуваються щодня. Але наша армія активна в більш ніж сімдесяти місцях на лінії зіткнення. Найважчі бої тривають у Куп'янську, Авдіївці та Бахмуті на північному сході, на півдні - ведуться поблизу Вугледара, а також на Запорізькому напрямках і вздовж берегів Дніпра в Херсонській області".

За словами радника президента, обидві армії обстрілюють одна одну тисячі разів на день важкою артилерією дальністю до 50 кілометрів. "Що стосується Криму, то він знаходиться під стратегічним контролем України. Військові бази, порт і Чорноморський флот знаходяться в межах досяжності наших безпілотників і ракет. Бачимо методичну роботу по цих цілях".


Український солдат заряджає гаубицю на Запорізькому напрямку. Фото: ANP/EPA

Бачимо збільшення активності росіян на північному сході.

Це правда, але це в невеликих масштабах. Тим часом це їм коштувало великої кількості важкої броньованої техніки. Зараз вони в основному використовують легші транспортні засоби, що робить їх більш вразливими.

Найближчим часом прогнозується перший сніг на сході, в інших місцях багато дощу. Це погіршує ситуацію?

Погана погода дійсно ускладнює просування транспортних засобів, але наші ракети, артилерія великої дальності та безпілотники є найважливішими в умовах сучасної війни. Погодні умови мають набагато менший вплив, за винятком того, що це може впливати на видимість.

Чи збираються росіяни знову обстрілювати критичну інфраструктуру цієї зими з метою залишити населення без електрики, води та опалення?

Росіяни все ще обстрілюють Україну багатьма ракетами великого радіуса дії, і цієї зими вони точно не забудуть застосувати ту ж тактику, що і минулого року. Вони хочуть підірвати нашу економіку, бомбардуючи критичну інфраструктуру. Тим часом їхньою метою є якомога більше цивільних жертв.

За словами речниці ОК "Південь" Наталії Гуменюк, рф має вісімсот ракет напоготові для обстрілу критичної інфраструктури цієї зими.

Тим часом світ пильно слідкує за війною між Ізраїлем та ХАМАСом. Як українське населення ставиться до цих подій?

Українці, як і всі інші, стурбовані війною в Газі особливо тому, що вони розуміють, що росія підтримує хороші відносини з сектором Гази, країнами Близького Сходу, включаючи Іран, як частину своїх глобальних прагнень. Тим часом війна в Газі відвертає увагу від війни в Україні, що дуже влаштовує росіян. Багато українських військових побоюються, що тепер росія буде грати ще брудніше, коли світ віддаляє увагу. Населення має певні сумніви, що в довгостроковій перспективі, як результат війни в Газі, Україні може надходити менше військової допомоги.

Читайте також:

Багато країн, які спочатку підтримували Ізраїль, зараз критикують  бомбардування в Газі. Якої думки дотримується влада України?

Поточні проблеми в Газі можна простежити від нападу ХАМАСу 7 жовтня. ХАМАС використовує палестинських цивільних як живий щит, терористи переховуються та пересуваються тунелями під землею у той час, коли населення потерпає від обстрілів над землею. ХАМАС ніколи не зможе розв'язувати проблеми в Газі. Це терористичний рух, пов'язаний з терористичним альянсом між росією, Іраном та Північною Кореєю. Поки ХАМАС там, миру в секторі Газа не досягнути. Це наша точка зору.

Ви помічаєте, що інтерес західних партнерів до України зменшується через війну в Газі?

Щодо уваги до нас в інформаційному полі, то так. Проте, на щастя, на політичному рівні інтерес не зменшується. Західні політичні еліти добре усвідомлюють, що кордони з росією не повинні наближатися до Європи та що українська армія бореться не тільки за власну країну, але й за свободу Європи. Занепокоєння щодо замороженого конфлікту зрозуміле, але саме тому нам так потрібна західна зброя.

Інше питання: чому президент Зеленський запрошував Дональда Трампа приїхати в Україну?

Є кілька впливових політичних лідерів, таких як Дональд Трамп, які стверджують, що можуть взяти під контроль війну в Україні й зупинити її за один день. Ми запросили його, щоб він міг побачити ситуацію на місці, а ми пояснити, що 24-годинне рішення неможливе і що переговорів з москвою не може бути. Росія прийшла сюди не для переговорів.

І зростаюча популярність Дональда Трампа з наближенням виборів у США не має нічого спільного з цим запрошенням?

Ні, це не стосується цього. Не можливо зараз точно сказати, чи Дональд Трамп підтримує або не підтримує Україну. Ми запрошуємо його для того, щоб він міг поговорити з родичами вбитих, викрадених, подивився в обличчя жертв тортур. Це свого роду перевірка реальності.

Joanie de Rijke, Артур Чупригін

Також Вам може сподобатись:

24 квітня 2025 р.

Крим залишиться українським: на переговорах у Лондоні не прийняли анексію та замороження війни

28 квітня 2025 р.

Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок

27 квітня 2025 р.

Девʼять років тому росія оголосила Меджліс кримських татар екстремістами

30 квітня 2025 р.

Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська

01 травня 2025 р.

Як економічний прагматизм руйнує санкційний тиск

Миколаївська облрада збирається вирішити долю розвитку області, кадрів та майна

29 квітня 2025 р.

Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму

Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни

23 квітня 2025 р.

В ООН озвучили порушення прав кримських татар

21 квітня 2025 р.

Україна опинилася під тиском на тлі нових пропозицій США щодо Криму і НАТО

01 травня 2025 р.

Армія ворога завдала удару по 17 будинках та стільниковій вежі на Херсонщині

СБУ затримала нападницю, яка скоїла замах на волонтера з Одеси Сергія Стерненка

Ми всі маємо бути воїнами, кожен на своєму місці: Вакарчук та "Океан Ельзи" в Одесі

Оновлено! В Одесі загинув залізничник та пошкоджено колії через атаку росіян

29 квітня 2025 р.

Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона