11 серпня 2018 р. 16:58
Одеський окружний адміністративний суд 26 липня ухвалив рішення про визнання протиправною бездіяльності співробітників Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області.
Нагадаємо, що в травні на ІзбірКомі вийшла стаття про діяльність міграційної служби в питаннях надання українського громадянства, насамперед - дітям-іноземцям. Під час підготовки цього матеріалу знадобилася інформація від цієї структури про порядок набуття громадянства та деякі статистичні дані в цій сфері. Утім, "міграційка" відмахнулася від запиту, не відповівши на головні його пункти і порадивши фактично читати українське законодавство та сайт ДМС. Через деякий час на цю відповідь було подано позов, який суддя задовольнив частково. Так, міграційна служба буде зобов'язана надати повну інформацію, яка запитувалася пунктами 1 і 2 запиту від 7 травня 2018 року.
Крім того, з управління державної міграційної служби України в Одеській області на користь позивача буде стягнуто сплачений судовий збір у розмірі 704,80 грн.
Зазначимо, що цікавим є обґрунтування суду, який дійшов висновку про те, що намагання чиновників послатися на інформацію сайтів є неправомірними, хоча це - доволі поширена форма завуальованих відмов органами влади. Нагадаємо, що ГУ ДМС України в Одеській області відмовилося відповідати на перші два запитання, порадивши читати сайт міграційної служби (на якому цих даних, до речі, немає):
Так, суд нагадує, що кожна людина, згідно із законодавством України, має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або будь-яким іншим чином на свій вибір.
Відповідно до статей 1, 5 Закону України "Про інформацію", інформація - це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання і захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 1, ст. 3, ст. 5, ч. 2 ст. 7, ч. 1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка перебуває у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.
Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами.
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 101 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дає змогу її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний і безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
Розпорядники інформації зобов'язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати та регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.
При цьому у відповіді на 1 та 2 запитання редактора ІзбірКому відповідач зазначив, що для отримання статистичної інформації за результатами діяльності міграційної служби необхідно звернутися до офіційного сайту за адресою: dmsu.gov.ua.
"Однак, відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути отримана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. Таким чином, суд дійшов висновку про неправомірну відмову управління державної міграційної служби України в Одеській області в наданні інформації на 1 і 2 запитання позивача в запиті від 7 травня 2018 року", - йдеться в рішенні суду.
Зазначимо, що поки невідомо, чи буде міграційна служба подавати апеляцію.
Євгенія Генова
29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката28 квітня 2025 р.
В Одесі посадовця не змогли притягнути до відповідальності за хабар24 квітня 2025 р.
Антимонопольники запідозрили Ізмаїльський виконком у порушеннях29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині22 квітня 2025 р.
В Одесі військового ТЦК та його добровільних помічників затримали за бійку та стрілянину29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання22 квітня 2025 р.
В Приморському суді пояснили, чому відправили в СІЗО адвокатку Мальцева