18 квітня 2025 р. 10:11
(Фото: Інтент/Наталя Довбиш)
Пленарне засідання XXXIX сесії Одеської міської ради VIII скликання 16 квітня пройшло без великих сперечань та політичних без демаршів фракцій чи депутатських груп. Більшість питань порядку денного прийняли без обговорень, Інтент провів онлайн-трансляцію заходу.
Перед розглядом порядку денного голова Одеської міської територіальної виборчої комісії Євген Григор'єв зачитав постанову про реєстрацію депутата Одеської міської ради від політичної партії "Слуга народу" Сергія Оришича.
<picture>
Роман Оришич. Фото: Інтент/Наталя Довбиш
В першому блоці питань депутати зупинились на проєкті рішення "Про внесення змін до Плану діяльності Одеської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2025 рік, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 04 грудня 2025 року № 2564-VIII", який передбачає, що у 2025 році будуть затверджені затвердження Правила утримання фасадів будівель і споруд на території історичної забудови міста Одеси. Під час обговорення Олександр Славський проінформував, що до кінця року планують прийняти ще три регуляторних акти.
<picture>
Олександр Славський. Фото: Інтент/Наталя Довбиш
Депутати поєднали два департаменти в один. З департаменту земельних ресурсів та департаменту архітектури та містобудування зробили департамент архітектури, містобудування та земельних відносин, але водночас створили новий - з питань мобілізаційної підготовки, ведення військового обліку та оборонної роботи.
Нагадаємо, що 5 березня виконувач обов’язків директора департаменту архітектури та містобудування Марат Касімов був затриманий в Одесі під час отримання хабаря у 10 тисяч доларів США. 23 березня директорка департаменту земельних ресурсів Надія Новікова звільнилася та стала тимчасово виконувати обов’язки директорки департаменту архітектури та містобудування.
Тобто депутати об’єднали два департаменти в яких керувала одна особа.
Під час розгляду проєкту рішення "Про внесення змін до складу постійних комісій Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 02 грудня 2020 року № 4-VIII", який передбачає виключити Олега Бриндака зі складу постійної комісії з питань просторового розвитку, землеустрою та регулювання земельних правовідносин та включення в її склад Тетяни Плаксій, Жанна Мандриченко заявила: "Я ні коли не думала, що наступить такий момент, але я хочу виступити в адвокації пана Бриндака".
<picture>
Жанна Мандриченко. Скриншот екрана
Далі депутатка пояснила, що якщо мова йде про те, що він виходить з комісії. На її думку, виключення з комісії згідно з Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" винно відбуватися за наявності волевиявлення депутата. Жанна Мандриченко повідомила, що такого волевиявлення на час пленарного засідання немає, тому вона вважає, що це незаконно.
Ольга Квасніцька: "Те, що породив пан Бриндак у свій час зараз відбувається і з ним. Я думаю, що це чесно. Але для того, щоб не породжувати судові тяжби, де ми будемо витрачати гроші з бюджету, варто було б дотримуватися процедур і розуміти, що необхідна заява пана Бриндака". Далі депутатка додала: "Земельна комісія має достатньо депутатів для прийняття рішень, кворуми збирає". Депутатка висловила думку, що політичній партії "Довіряй ділам" було б важливо відкликати такого депутата, враховуючи, що він не знаходиться в сесійній залі, не виконує свої обов’язки в роботі постійної комісії.
Геннадій Труханов не коментував заяву Ольги Квасніцької, а поставив на голосування поправку Володимира Корнієнка, який мав бажання увійти до складу комісії. За 6 голосів. Поправка не пройшла. Рішення в цілому отримало 41 голос та було прийнято.
Перед розглядом проєкту рішення "Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 27 серпня 2014 року № 5233-VI «Про встановлення вартості харчування учнів та вихованців у закладах освіти м. Одеси»" міський голова повідомив, що харчування учнів молодших класів здійснюється коштом державної субвенції та місцевого бюджету у співвідношенні 70% на 30%. За словами Геннадія Труханова кошти субвенції вичерпано й отримання додаткових асигнувань не передбачено тому для того, щоб не припиняти харчування до кінця навчального року потрібно додаткових 20 мільйонів гривень. Рішення прийнято майже одноголосно.
Під час розглядання проєкту рішення "Про внесення змін до Міської цільової програми "Безпека дорожнього руху в місті Одесі" на 2020 – 2025 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 11 грудня 2019 року № 5471-VII" Олексій Асауленко поставив питання чи є водії на так звані гуманітарні автобуси та попросив на той час, коли вони будуть працювати не забути про Київський район.
Директор Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Володимир Хитренко повідомив, що на цей час є лише чотири водії на цей транспорт. Геннадій Труханов додав, що зараз людей не можуть прийняти на роботу, бо досі немає законодавства, яке б дозволяло цим автобусам вийти на маршрути.
Проєкт рішення передбачає збільшення фінансування програми на понад 4 мільйони гривень тому, що встановлена надбавка за виконання особливо важливої роботи водіям, які здійснюють перевезення громадян, призваних на військову службу.
Ті, хто слідкував за засіданнями комісій очікували голосування по проєкту рішення "Про внесення змін до Міської цільової програми енергоефективності в м. Одесі на 2022 – 2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 09 лютого 2022 року № 866-VIIІ". Цей проєкт рішення передбачав збільшення обсягів фінансування програми на понад 200 мільйонів гривень для встановлення когенераційних установок. Це пов’язано з тим, що керівництво Одеської міської ради мала надію потрапити до відповідної державної програми, але цього не сталося. Депутати погодили це рішення, а раніше на засіданні постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів Одеської міської ради депутати підтримали виділення перших 60 мільйонів гривень для КП "Теплопостачання міста Одеси" на ці заходи. Рішення прийнято.
Блок проєктів рішень про об’єкти комунальної власності депутати пройшли дуже швидко. Питання майже не обговорювались. При розгляді проєкту рішення "Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 04 липня 2007 року № 1404-V "Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси, які підлягають приватизації та відчуженню у 2007 році, та внесення змін до рішень Одеської міської ради" Ольга Квасніцька виступила з проханням до депутатського корпусу зняти цей проєкт рішення з голосування. Депутатка повідомила, що комерційна організація, яка фігурує у цьому проєкті рішення зараз відстоює свою позицію у судах, тому є сенс повернутися до цього проєкту рішення після того, як справу розгляне касаційна інстанція. Міський голова запропонував проголосувати це питання за основу. Рішення не набрало необхідну кількість голосів і не було прийнято.
<picture>
Ірина Куценко. Фото: Інтент/Наталя Довбиш
Вже після розгляду земельних питань та після розгляду першого пункту сьомого блоку Ірина Куценко запропонувала повернутися до розгляду цього питання тому, що вона не встигла щось нажати. Перед тим як Геннадій Труханов поставив на голосування повернення до розгляду проєкту рішення Ольга Квасніцька заявила, що пані Ірина проголосувала і це зафіксовано. Міський голова відповів, що він зобов'язаний поставити пропозицію на голосування. Депутати спочатку повернулися до голосування, а потім прийняли проєкт 36 голосами за.
При розгляді земельних питань Одеська міська рада розглядає загальні пункти порядку денного так, що пересічний виборець не може зрозуміти всієї картини того, що відбувається. Міський голова проголошує загальне формулювання проєктів рішень, але не називає усіх адрес.
При розгляді проєктів рішень:
Тобто на сесії було п'ять голосувань, а реально прийняли понад 170 рішень.
Такий підхід до розгляду проєктів рішень цього блоку, враховуючи те, що порядок денний постійної комісії з питань просторового розвитку, землеустрою та регулювання земельних правовідносин також не має конкретні адреси говорить про недостатню прозорість земельної політики Одеської міської ради.
Ігор Льов
29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради24 квітня 2025 р.
Визначення вартості оренди житла та компенсації: виконком Одеси26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше24 квітня 2025 р.
Миколаївська міськрада: понад 70 земельних питань, зміни бюджету на 800 мільйонів та виконком без Кормишкіна25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту16 квітня 2025 р.
Звуки як вибухи: в Одесі вимагають приборкати водіїв з гучними авто