21 лютого 2025 р. 07:58
(Зображення згенеровано ШІ)
Міфи дуже живучі. Коли вони стосуються здоров'я - це особливо небезпечно, тому що людина в полоні чиїхось розповідей може собі нашкодити, не звернутись вчасно за допомогою або не отримати кваліфіковану допомогу лікаря.
Інтент продовжує серію партнерських публікацій про здоров'я. Анестезіолог Медичного дому Odrex Микола Бєляков спростовує поширені міфи про наркоз.
<span class="ratio ratio-16x9">
Дивитеся у відеоформаті
Під час операції ми контролюємо всі вітальні функції. Це артеріальний тиск, ЧСС та пульсоксиметрія, а також ще декілька показників за призначенням по тяжкості операції. Якщо під час наркозу виникає якась ситуація нестандартна, то ми використовуємо додатковий моніторинг та призначаємо препарати для корекції цієї ситуації.
Якщо 20 років тому можна було почути фразу "пацієнт не перенесе наркоз", то зараз ми маємо великий досвід роботи з літніми пацієнтами та з різними патологіями. Тож якщо ви почули фразу: "Вам не можна анестезію", - то зверніться за другою думкою.
Існує таке поняття, як глибина сну, яку ми вимірюємо для того, щоб збільшити або зменшити дозування препаратів під час анестезії. Для кожної операції та для кожного хірургічного втручання є свій рівень седаціі, та ми його контролюємо за допомогою моніторингу болю та сну. Точно можете не переживати, що ви прокинетеся під час наркозу.
Під час великих втручань та довготривалої анестезії у пацієнтів літнього віку спостерігається порушення когнітивної функції та порушення свідомості. Але ці явища тимчасові. А в молодих пацієнтів все проходить більш гладко, та просинання є добрим
Галюцинації після наркозу можуть виникнути, але це рідкісний ефект. Він з'являється після певних препаратів або у пацієнтів з психічними розладами. Ці стани тимчасові.
Насправді анестезію підбирають індивідуально, та для різних операцій є свій підхід. Ми використовуємо зазвичай комбіновану анестезію: це загальна та регіонарна анестезія для знеболення розрізів на шкірі під час абдомінальних або, наприклад, судинних втручань.
Опіоїдні препарати, які ми використовуємо в операційній, є короткотривалими та діють на певні рецептори. Також вони дуже швидко виводяться з організму через печінку або нирки. До того ж іноді ми використовуємо безопіоїдну анестезію.
Ігор Льов
28 квітня 2025 р.
Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок27 квітня 2025 р.
На Херсонщині планують закупити сучасне обладнання для лікування раку30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська28 квітня 2025 р.
В Україні лідери ресторанного й готельного бізнесу заробили 28 мільярдів29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні23 квітня 2025 р.
Українці купували кулінарні книги російських бездарів, які не вміють сирник засмажити, — Тамара Горіха Зерня30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ29 квітня 2025 р.
Як скласти європротокол онлайн