12 квітня 2025 р. 07:51

Як правильно написати резюме

(Фото: shotam.info)

Хтось розсилає десятки резюме щодня і не досягає успіху. Комусь вдається розіслати кілька і кожне влучає в ціль. Як грамотно створити резюме, щоб вас помітили розповіли фахівці з сайту work.ua. 

Щоб написати чудове резюме, потрібно зосередитися на головних фактах професійної автобіографії. Тому візитівка повинна мати такий вигляд:

Фахівці розповідають, яке має бути структура резюме, щоб захопити увагу роботодавця. Перед вами приклад резюме 2025.

Вкажіть посаду, на яку претендуєте

При створенні резюме найперше, що варто зробити — правильно сформулювати назву посади, на яку ви претендуєте. Вона і буде назвою резюме. Тут є декілька ключових правил, якими ви маєте керуватися:

<picture></picture>
Зображення: work.ua

Додайте контактні дані

У резюме має бути вказано ваше справжнє імʼя, прізвище та контакти, за якими рекрутер може з вами звʼязатися.

Ще один важливий пункт — фото у резюме. Додавати його чи ні — ваше особисте рішення. І хоча відсутність фото знижує ризик дискримінації, але його наявність дає змогу скласти перше враження про вас. Якщо ви ухвалили рішення додавати фото, використовуйте якісні ділові світлини, де добре видно обличчя. При цьому уникайте неякісних селфі з дозвілля, групових знімків, знімків в повний зріст або картинок з інтернету.

Ще один пункт — соціальні мережі в резюме. Якщо у вас є якісно оформлений профіль, наприклад, у LinkedIn, який ви активно ведете, розповідаєте про свою професійну діяльність, посилання на нього точно не завадить. А от особисту сторінку в соціальних мережах, можливо, краще залишити для друзів та знайомих.

Також вам необхідно вказати місто, у якому ви шукаєте роботу. Це може бути декілька населених пунктів, якщо ви готові до переїзду. Також на ви можете вказати, що хочете працювати лише дистанційно. А от вказувати ваше місто проживання не обов’язково. Тільки якщо зараз ви мешкаєте за кордоном.

Напишіть бажаний рівень доходу. 

Опишіть досвід роботи

Максимально докладно опишіть свій досвід роботи. Починати варто з останнього місця роботи, а закінчувати — першим.

Також дуже важливо якомога детальніше описати, що саме входило у ваші обов’язки на попередніх місцях роботи і які були ваші досягнення. Опишіть, що робили, чим займалися, що впровадили та здійснили на попередній роботі. І пам’ятайте, роботодавцю важливі не процеси, а результати. Вказувати їх бажано з цифрами: показниками чи відсотками. На кожне місце роботи буде достатньо 4-6 таких пунктів.

<picture></picture>
Зображення: work.ua

Не забудьте про освіту

Тепер освіта. Заповнити цей блок варто хоча б тому, що так ваш майбутній роботодавець зможе зрозуміти, що ви можете довести проєкт до кінця. Але це також дозволить йому дізнатися про вас як про фахівця, зрозуміти, які знання ви можете мати. Декілька порад, що варто вказати в блоці "Освіта":

Ваш релевантний рівень освіти (вища, незакінчена вища, середня спеціальна чи середня). Тут варто зазначити ваш найвищий рівень освіти, який маєте.

Повна назва навчального закладу. Назву вищого навчального закладу варто вказати не абревіатурою, наприклад як "КНУБА", а повну назву — "Київський національний університет будівництва та архітектури". Так рекрутеру буде зрозуміліше, де ви навчалися й не доведеться гуглити виш, щоб розшифрувати абревіатуру.

Не забудьте про додаткову інформацію про навчання — це вас виділить вас з-поміж інших шукачів. Ви можете згадати у блоці про наукову діяльність, участь у студентському самоврядуванні, дипломну роботу або дисертацією, волонтерську діяльність, якою займалися під час навчання.

<picture></picture>
Зображення: work.ua

Додаткова освіта та сертифікати

У цьому блоці варто вказати вашу неформальну освіту, наприклад, пройдені курси, освітні програми, тренінги, лекції тощо. Ця інформація демонструє, що ви вдосконалюєте свої знання і навички, вашу здатність швидко вчитися і пристосовуватися до нових умов та технологій, а також свідчить про вашу мотивацію та зацікавленість у професійному зростанні.

Таким чином, додавання цієї інформації до резюме може підвищити шанси на отримання бажаної посади.

<picture></picture>
Зображення: work.ua

Вкажіть професійні навички

Дуже важливий блок — професійні навички та знання. Цей пункт — відповідь на питання "як зробити резюме ще більш привабливим?". Саме з нього рекрутер дізнається, що ж ви вмієте робити, у яких програмах вмієте працювати та що можете дати компанії.

У цьому блоці спробуйте перелічити ваші тверді (hard skills) та м’які (soft skills) навички.

Тверді навички — це технічні, специфічні для професії знання та вміння, які можна виміряти та навчитися через формальну освіту або практичний досвід. Вони необхідні для виконання конкретних завдань та обов’язків, включають технічні знання та фахові компетенції. Наприклад: підготовка фінансових звітів, аналіз фінансових даних, знання податкового законодавства тощо.

М’які навички — це універсальні, міжособистісні та комунікативні навички, які важко виміряти, але вони є критичними для ефективної роботи. М’які навички важливі для створення комфортного робочого середовища та командної роботи. Вони включають комунікацію, міжособистісні, організаційні навички, аналітичне та критичне мислення, емоційний інтелект.

Разом тверді та м’які навички забезпечують повноцінну професійну компетентність.

<picture></picture>
Зображення: work.ua

Додайте рекомендації

Якщо ви запитуєте себе, чи потрібно додавати рекомендації, то ні, не обов’язково. Але вони потрібні, щоб завоювати довіру роботодавця. До речі, рекомендації можуть бути не тільки від колишніх керівників, а й від людей, з ким ви разом працювали або вчилися.

Подумайте, хто міг би добре про вас розповісти. Зв’яжіться з цими людьми, дізнайтеся, чи готові вони допомогти вам в отриманні роботи, і додайте їхні контакти до вашого резюме.

<picture></picture>
Зображення: work.ua

Внесіть додаткову інформацію

Ну, і звичайно, напишіть пару слів про себе. Оскільки про навички та знання ви вже зазначили, у блоці "Додаткова інформація" варто вказати все, що не потрапило у попередні пункти. Не стримуйте фантазію: розкажіть про свої професійні цілі, хобі, інтереси. Це дасть змогу рекрутерові дізнатися про вас більше як про особистість та майбутнього колегу.

Коли резюме вже написано

Перед тим як розмістити резюме, перевірте його за наступними позиціями:

Ігор Льов

Також Вам може сподобатись:

30 квітня 2025 р.

Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська

29 квітня 2025 р.

Як скласти європротокол онлайн

28 квітня 2025 р.

Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок

25 квітня 2025 р.

Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни

28 квітня 2025 р.

В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку

30 квітня 2025 р.

Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ

29 квітня 2025 р.

Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ

26 квітня 2025 р.

Як оформити паспорт на домашню тварину

29 квітня 2025 р.

Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни

Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині

30 квітня 2025 р.

Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні

29 квітня 2025 р.

Херсон без радянських назв: вийшов новий довідник із усіма перейменуваннями

30 квітня 2025 р.

Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги

29 квітня 2025 р.

Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму

Кабмін погодив голові Одеської ОВА нового заступника