21 березня 2020 р. 16:30

Як подавати декларацію за новими правилами: роз'яснення НАЗК

(Фото: gora-rada.gov.ua)

З 20 березня набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції"" № 524-ІХ. 

Документ змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Так, щорічну декларацію за 2019 рік не потрібно подавати працівникам патронатних служб (перелік посад визначено у статті 92 Закону "Про державну службу"), крім радників, помічників, уповноважених, прессекретаря президента України та помічників суддів.

У трьох типах декларацій за 2019 рік, це – щорічна, після звільнення, кандидата на посаду –  більше не потрібно зазначати

Національне агентство з 20 березня забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначки "Не застосовується" або "Відсутня інформація для декларування в цьому розділі" у відповідних полях та розділі 12.1 декларації.

Також з 20 березня можна обрати позначку "Не застосовується"  в розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстроване місце проживання членів сім’ї декларанта.

Нагадаємо, подання щорічних декларацій за 2019 рік продовжено до 1 червня.

Раніше Інтент писав, що голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков схвалив рішення, згідно з яким, під час здійснення спеціальної перевірки кандидата на посаду буде перевірятися декларація за минулий рік, яка подана останньою, без врахування її типу.

Як пояснили у НАЗК, деклараціями за минулий рік, що охоплюють період з 1 січня по 31 грудня включно, є: щорічна декларація, декларація "після звільнення" та декларація особи, яка претендує на зайняття посади – "кандидата на посаду".

Якщо особа, яка претендує на зайняття посади, відповідно до законодавства не подавала декларацію, що охоплює минулий рік, їй необхідно подати декларацію "кандидата на посаду".

У декларації "кандидата на посаду" необхідно зазначати назву майбутнього місця роботи та майбутньої посади, у зв’язку з якою в особи виник обов’язок подати декларацію, тип і категорію посади, на яку вона претендує, інші статуси (чи належить суб’єкт декларування до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище відповідно до статті 56 Закону України "Про запобігання корупції", чи належить його посада до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, а також чи належить особа до публічних діячів), які зазначаються, зважаючи на статус посади, на яку особа претендує.

Ігор Льов

Також Вам може сподобатись:

30 квітня 2025 р.

Декларації миколаївських нардепів відкрили коштовності та автопарки

24 квітня 2025 р.

Нардепи-мільйонери: хто з одеських обранців заробив найбільше за рік

29 квітня 2025 р.

Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше

26 квітня 2025 р.

Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії

28 квітня 2025 р.

В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку

30 квітня 2025 р.

Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги

28 квітня 2025 р.

Ексзаступника генпрокурора з Одеси спіймали на брехні у декларації та незаконних статках

27 квітня 2025 р.

Фірма британця без аукціону виграла 30-мільйонний тендер на Одещині

29 квітня 2025 р.

Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ

25 квітня 2025 р.

Рекордна кількість українців заборонила собі грати в азартні ігри

29 квітня 2025 р.

Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх

Кабмін погодив голові Одеської ОВА нового заступника

У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання

30 квітня 2025 р.

Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ

29 квітня 2025 р.

Як скласти європротокол онлайн