12 лютого 2021 р. 22:53
«Чітерити» замість «шахраювати», «хапанути» замість «взяти», «апнути» замість «підняти», «чіллити» замість «відпочивати», «інвіз» замість «невидимість». І це, далеко не весь список сленгових слів, які використовують сучасні діти.
Виникає логічне запитання: де діти сучасності вчаться новому сленгу? Відповідь проста: у величезному різноманітті телефонних і комп'ютерних ігор. Діти 21 століття геть забули, як це - жити в реальному світі. Ігри стали для них однією з головних складових сприйняття навколишнього середовища.
За даними психологів від 10% до 14% дітей, що грають в комп'ютерні ігри, знаходять повну залежність від них. Саме тому такі слова як: катка (гра), драпнутися (випасти / попастися), ман (маніяк), пін (емодзі/смайл), і багато інших, все частіше використовуються дітьми в їх повсякденній мові, і не тільки з однолітками, а й людьми в цілому.
Тотальна залежність від ігор і повна відсутність сприйняття реального життя призводить до того, що дитині набагато важче соціалізуватися, знайти спільну мову з людиною, яка не є її однолітком. Зростає рівень дратівливості, неуважності і апатичності. Розвиток критичного мислення зводитися до мінімуму, а нервові клітини мозку атрофуються в геометричній прогресії.
За словами дитячих психологів, найнадійніший, дієвий і безболісний спосіб позбавлення від ігрової залежності - читання. Читаючи по кілька сторінок в день, дитина здатна розвивати свою фантазію і пам'ять, покращувати здатність помічати деталі, збагачувати свій словниковий запас і, найголовніше, включатися в реальність, на кілька годин забуваючи про свого «цифрового друга» і прикордонну реальність. Не дарма французький письменник Дідро казав: «Люди перестають мислити, коли перестають читати».
Ірина Стоянова
28 квітня 2025 р.
Розмовні швидкі побачення англійською: історія проєкту двох викладачок30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму25 квітня 2025 р.
Рекордна кількість українців заборонила собі грати в азартні ігри28 квітня 2025 р.
В Україні лідери ресторанного й готельного бізнесу заробили 28 мільярдів25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни23 квітня 2025 р.
Українці купували кулінарні книги російських бездарів, які не вміють сирник засмажити, — Тамара Горіха Зерня21 квітня 2025 р.
На Півдні України нарахували 31 школу, які можуть залишитися без державного фінансування30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона30 квітня 2025 р.
Армія країни-агресора зруйнувала 19 будинків на Херсонщині